Ознака: инспекција
Македонија 18.09.19 | 14:23

Османи бил во увид, а не во инспекција, ќе си ја плати казната за зборување на мобилен во возило

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека во саботата бил во јавен увид за употреба на Законот за употреба на јазиците и оти не се работи за инспекција. Скандалозно...

Економија 21.02.19 | 11:50

За 30 проценти ќе се зголемат платите на инспекторите, се воведува опомена пред казна

Платите на инспекторите да бидат зголемени за 10 проценти на почетокот на следната година и да достигнат зголемување од 30 проценти во 2022 година. Капацитетот на инспекциските...

Скопје 03.02.19 | 18:32

Инспекциски контроли во Момин Поток, Криви Дол и Злокуќани

Во изминатите два дена, односно во петокот и саботата, од 20:00 до 24:00 часот, овластен инспектор за животна средина при Општина Карпош заедно со Секторот инспекторат на...

Економија 26.12.18 | 15:54

Засилени инспекциски контроли на објекти за безбедност и квалитет на храната

Во пресрет на новогодишните празници, а со цел спречување на евентуална продажба на небезбедна храна на граѓаните во услови на зголемена продажба и потрошувачка, инспекциските...