Ознака: инфузија
Македонија 24.11.20 | 17:34

Во бесплатното здравство на Филипче секоја инфузија се наплаќа 2.000 денари

Новинарот Бранко Героски објави статус на граѓанин чии дедо е заболен од корона.Таа тврди дека секоја инфузија им ја наплаќаат по 2000 денари и прашува дали и други имале...

Македонија 02.11.20 | 21:55

Сајкоски: Ова е новата реалност на Филипче, пациент со корона прима инфузија надвор пред болницата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски објави вдео на кое се гледа како пациент заразен со Ковид-19 е принуден да прима инфузија пред болницата во Кичево. Нашата...

Здравје 17.10.20 | 17:32

Еве зошто младо момче примало инфузија пред болничка врата

Министерството за здравство ја разреши дилемата зошто младиот пациент примаше инфузија пред Струмичката болница. Оттаму објаснуваат дека не станува збор за преполнетост...

Македонија 17.10.20 | 11:40

Пациент во Струмица прима инфузија пред болничките врати

За тоа колку се преполни болничките капацитети, доволно говори видеото испратено од читател од Струмица до редакцкиите на „Фактор“ и „Хаштаг“. Според неговите тврдења,...

Црна хроника 08.10.19 | 17:30

Боки 13 добил инфузија и повторно е во Шутка

Првоосомничениот во случајот Рекет, Бојан Јовановски добил инфузија во болница и повторно е во затворот во Шутка. Тој денеска наместо да даде исказ пред обвинителката...

Калеидоскоп 19.03.19 | 16:52

Мислев дека е здраво: Си ставила инфузија од свеж џус, за малку избегнала смрт

Педесет и едногодишна учителка од Хенжу, во кинеската провинција Хунан, била опседната со народната медицина. Токму тоа и ја натерало на 22 февруари самата да си стави...

Музика 03.01.19 | 11:50

Марија Шерифовиќ заврши на инфузии, откажани настапите

Популарната поп пејачка Марија Шерифовиќ ден по Нова година заврши на инфузии. Таа сподели фотографија на социјалните мрежи, а според објавената локација таа е во хотел...