Ознака: информации
Свет 11.09.20 | 19:05

Информации за состојбата на Навални ќе се даваат само со негова согласност, велат од обвинителство на Берлин

Германското Министерство за правда денеска на берлинското Обвинителство му препорача на Русија да и укаже правна помош и да и даде информации за здравствената сосстојба...

Економија 12.08.20 | 19:55

Важни информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“

Народната банка објави информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“ ад Скопје: Од причина што на „Еуростандард банка“ АД Скопје...

Сервиси 01.08.19 | 09:52

Ако патувате некаде за продолжениот викенд, овие информации за патиштата мора да ги знаете

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд 31.07.2019 почна со изработка на прв слој асфалт на патен правец Лот 2 Драчево – Орешани. Како алтернатива...