Ознака: Илинденска
Скопје 20.01.21 | 13:00

Возачи внимавајте: Украдени шахти на „Илинденска“ и „8-ми септември“

Во текот на минатата ноќ на булеварите „Илинден“ и „8-ми Септември“ и улицата „Карпошево Востание“ во Скопје, украдени се капаци од шахти и решетки од сливници. Како...

Црна хроника 31.08.20 | 15:51

Направил сообраќајка на Илинденска па се степал

На 30.08.2020 во 18.20 часот во СВР Скопје, М.С.(46) од Скопје, пријавил дека во 18.15 часот на бул.Илинден, поради претходно случена сообраќајна незгода, бил физички нападнат од Џ.Џ.(33)...

Црна хроника 21.07.20 | 19:32

Двајца мажи вчера фатени со пиштоли на „Илинденска“

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека сториле...

Црна хроника 08.03.20 | 09:01

Тешка сообраќајка утрово на Илинденска

Тешка сообраќајна несреќа утрово се случила на Илинденска, во близина на средното училиште „Орце Николов“, објави „Скопјеинфо“. Засега нема информации за повредени...

Црна хроника 08.12.19 | 12:03

Прегазена жена на Илинденска: Возачот ја оставил и избегал

Во 07.30 часот во близина на крстосницата од улиците „Бледски договор“ и „Илинден“ во Скопје, патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, удрило...

Македонија 04.12.19 | 15:12

Шекеринска е министерката која го посетуваше домот на Боки?

Камерите од куќата на моите родители ќе докажат кој заминува со торбата и каде. Вака на вчерашното прво рочиште за случајот „Рекет“ изјави првообвинетиот Бојан Јовановски....

Црна хроника 10.11.19 | 16:39

Насилници влегле во дуќан на „Илинденска“ и земале пари и мобилен од вработената

На 09.11.2019 во 18.59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на ул.„Илинденска“ во Скопје две лица со закана одзеле пари и мобилен телефон од вработената. Се...

Црна хроника 05.11.19 | 16:12

Избегнете ја Илинденска – верижен судир пред Влада

Ако се враќате од работа по Илинденска, избегнете го овој булевар, зашто во моментов сообраќајот е отежнат поради верижен судир на четири возила. Приченета е само материјална...

Црна хроника 05.09.19 | 12:32

МВР со детали за сообраќајката на Илинденска: Сите пешаци се тешко повредени

Синоќа околу 20 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.П. (38) од Скопје, удрил во пешаците К.Д. (76), В.Д.К. (46),...

Твитови 27.07.19 | 13:46

„Илинденска“ да се преименува во „Петро Порошенко“

Паднаа првите предлози за преименување на улици и мостови во Скопје. Мои предлози: ▪️Булевар Илинденска во Булевар Петро Порошенко. ▪️Мост Гоце Делчев во мост Бојко...

Црна хроника 21.07.19 | 20:57

Скопјанец нападнат рано утрово на Илинденска

Рано утрово во Полициската станица Центар, И.С. (43) од Скопје пријавил дека околу 05.30 часот на бул. „Илинден“ бил физички нападнат од две лица. Се работи на расчистување...

Црна хроника 13.05.19 | 11:13

Мотоцикл „Хонда“ и „Дачиа Логан“ се судриле вчера на Илинденска, две лица завршиле во болница

Вчера околу 03 часот на крстосницата од бул. „Илинден“ и ул. „Аминта трети“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Хонда„ без регистерски ознаки,...

Скопје 05.02.19 | 09:48

Саниран е дефектот што ја поплави „Илинденска“

Дефектот на булеварот Илинден во Карпош ноќеска е саниран, а водоснабдувањето е нормализирано во 04:25 часот, информира ЈП „Водовод и канализација“. Булварот Илинден...

Црна хроника 11.12.18 | 17:41

Кражба на „Илинденска“: Скопјанец останал без својата „Тојота“

Ноќеска околу 02 часот, М.А. (36) од Скопје пријавил дека во периодот од саботата до вчера, на булевар “Илинден“ од страна на непознат сторител му било одземено возило “Тојота...