Ознака: Илина Арсова
Естрада 02.06.20 | 11:00

Игор Џамбазов пее, а Илина Арсова работи со дупчалка

Откако одекна во јавноста веста дека алпинистката Илина Арсова и шоуменот и актер Игор Џамбазов се во врска, не стивнува интересот за новопечената двојка. Илина и Игор...

Калеидоскоп 30.05.20 | 17:31

Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Заедничките фотографии на најуспешната алпинистка, сликарка и еко-активистка Илина Арсова и на најголемиот шоумен, актер и музичар Игор Џамбазов, снимени деновиве...

Култура 05.03.20 | 10:27

Мултимедијална изложба на Илина Арсова

На 6 март, петок, со почеток во 20 часот во изложбениот простор на НЛБ Галеријата, нашата уметница Илина Арсова ќе се претстави пред домашната публика со нејзината најнова...

Останати спортови 30.12.19 | 22:10

Подвиг на Илина Арсова, стана прва Македонка која ги искачи седумте највисоки врва во светот

Македонката Илина Арсова направи подгвиг, стана првата Македонка која успеа да ги искачи седумте највисоки врва на сите континенти. Последниот нејзин предизвик беше...