Ознака: Илина Арсова
Калеидоскоп 03.10.22 | 13:25

Илина Арсова се пресели во Америка, му се заблагодари на Џамбазов за поддршката која ѝ ја дал

Познатата алпинистка, Илина Арсова, замина во Америка. Таа е во Тенеси, каде започнала да работи како професорка на Универзитетот Тенеси, од каде добила и стипендија...

Култура 16.03.22 | 13:16

Во Кинотека се враќа рубриката „Уредник со причина“: Илина Арсова за денеска ги одбра „This is herstory“ и „Исправи се, Делфина“

Од денеска на програмата во Кинотека се враќа рубриката „Уредник со причина“, во која овој пат филмови бира Илина Арсова. Таа е и академска сликарка со мултитаскинг...

Естрада 07.03.21 | 22:08

Џамбазов: Мојата Илина е доказ дека човек никогаш не смее да се откаже од мисијата да ја најде својата сродна душа

-Е што сега, требаше да се вљубам во некоја од мојата генерација? Ама сепак, промените кај мене јас си ги започнав многу сериозно уште пред три години и скоро три месеци,...

Естрада 25.12.20 | 18:35

Паѓаше 5-6 метри, ја немаше три секунди: Зошто Игор веќе не ја гледа Илина како се качува по карпи

Кога нашата позната планинарка Илина Арсова се качува по карпи, нејзиниот партнер Игор Џамбазов вели дека не може да ја гледа. Страв му е вели, не за неа, туку за него. Кога...

Естрада 10.11.20 | 19:05

Пред 6 месеци, се спои неспоивото, се вљуби невљубивото…

Игор Џамбазов одбележа половина година љубов со Илина Арсова. Шоуменот и планинарката ја започнаа својата дружба во Дојран и отворено ја покажуваат својата љубов преку...

Естрада 17.09.20 | 08:42

Игор прозборе за врската со Илина: Можно е наскоро да почнеме заеднички живот

Водителот, шоумен, музичар и писател Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со планинарката Илина Арсова, па откри како се запознале и како почнала...

Естрада 16.09.20 | 13:20

Игор Џамбазов открива што му помогнало да ја освои Илина Арсова

Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со алпинистката Илина Арсова. За време на разговорот, Џамбазов откри како се запознале со Илина и како...

Естрада 31.07.20 | 12:54

Таа ми е сè што имам и немам: Џамбазов со емотивна роденденска честитка

Актерот Игор Џамбазов (57) преку „Инстаграм“ ѝ го честиташе роденденот на неговата сакана, планинарката Илина Арсова. Таа е сЕ што имам. Таа е сЕ што немам. Таа денес полни...

Естрада 02.06.20 | 11:00

Игор Џамбазов пее, а Илина Арсова работи со дупчалка

Откако одекна во јавноста веста дека алпинистката Илина Арсова и шоуменот и актер Игор Џамбазов се во врска, не стивнува интересот за новопечената двојка. Илина и Игор...

Калеидоскоп 30.05.20 | 17:31

Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Заедничките фотографии на најуспешната алпинистка, сликарка и еко-активистка Илина Арсова и на најголемиот шоумен, актер и музичар Игор Џамбазов, снимени деновиве...

Култура 05.03.20 | 10:27

Мултимедијална изложба на Илина Арсова

На 6 март, петок, со почеток во 20 часот во изложбениот простор на НЛБ Галеријата, нашата уметница Илина Арсова ќе се претстави пред домашната публика со нејзината најнова...

Останати спортови 30.12.19 | 22:10

Подвиг на Илина Арсова, стана прва Македонка која ги искачи седумте највисоки врва во светот

Македонката Илина Арсова направи подгвиг, стана првата Македонка која успеа да ги искачи седумте највисоки врва на сите континенти. Последниот нејзин предизвик беше...