Ознака: илија несторовски
Фудбал 27.04.21 | 09:16

Илија Несторовски: Ќе се вратам посилен од порано

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски преку социјалните мрежи се заблагодари за поддршката која ја добива од сите страни по тешката повреда на...

Фудбал 26.04.21 | 15:45

Повредата е сериозна,Несторовски нема да игра на ЕП

Напаѓачот Илија Несторовски  нема да играза Македонија на Европското првенство. Повредата на коленото е сериозна и тој денеска беше на специјалистички преглед на лигаментите...

Фудбал 24.04.21 | 18:36

Несторовски го повредил коленото – неизвесен ли е настапот на ЕП?

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Илија Несторовски заработил повреда на коленото на вчерашниот тренинг за својот клуб Удинезе. Италијанските медиуми јавуваат...

Фудбал 29.03.21 | 12:15

Ангеловски: Откако ја погледнав снимката, одлучив Несторовски да го ослободам за мечот со Германија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, одлучи да не го стави во составот Илија Несторовски, кој синоќа по постигнувањето на голот против...

Фудбал 28.03.21 | 23:32

Несторовски за пцовката: Навредата беше наменета за три личности

Илија Несторовски, стрелец на петтиот гол на македонската фудбалска репрезнтацијана крајот од натпреварот упати пцовка. Сега даде и свое „објаснување“ зошто опцул,...

Фудбал 28.03.21 | 23:02

Ангеловски задоволен од победата, дополнително треба да види што рекол Несторовски по дадениот гол

Селекторот Игор Ангеловски е задоволен од убедливата победа и освоените први три бода на Македонија во квалификациите за пласман ан СП 2022 година. За нашата селекција...

Фудбал 28.03.21 | 22:57

Ќутете пи*ка ви матер! Кого пцуеше Несторовски по голот?

Македонија слави против Лихтенштајн. На самиот крај бевме сведоци на еден непријатен момент од страна на Илија Несторовски, стрелец на петтиот гол. Тој упати пцовка,...

Фудбал 28.02.21 | 20:05

Илија Несторовски му донесе победа на Удинезе

Со голот на македонскиот репрезентативен напаѓач, Илија Несторовски, екипата на Удинезе славеше на домашен терен против Фиорентина со 1:0 во рамки на 24 коло во Серија...

Фудбал 26.01.21 | 12:55

Три тима од Серија Б заинтересирани за Несторовски

Напаѓачот на македонската фудбалска репрезентација, Илија Несторовски би можел да го напушти Удинезе со кој има важечки договор до 30 јуни 2022 година. Според италијанските...

Фудбал 12.12.20 | 20:41

Несторовски конечно даде гол за Удинезе

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски го постигна победоносниот гол за Удинезе во триумфот вечерва на гостувањето кај Торино со 3:2 во рамки на 11. коло во италијанската...

Фудбал 24.07.20 | 08:28

Нашиот Несторовски му ја расипа прославата на Јувентус

Фудбалерите на Јувентус загубија на гости од Удинезе со резултат 2:1 (0:1), во дуел 35-тото коло од Серија „А“, пропуштајќи ја првата можност да ја освојат деветтата последователна...

Фудбал 08.07.20 | 12:25

Несторовски го напушта Удинезе, но останува во Италија

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Илија Несторовски најверојатно ќе го напушти Удинезе по само една сезона, а неговиот план е да остане во Италија. Несторовски...

Фудбал 03.07.20 | 09:12

Нашиот Несторовски ја уништи Рома на Олимпико

Рома загуби од Удинезе со 0:2 како домаќини во 29-то коло од Серија „А“ синоќа а поразот на „волчицата“ практично значи крај на нивните соништа за место во топ 4 и пласман...

Фудбал 27.03.20 | 17:48

Фудбалерот Несторовски ќе донира 2.000 евра за болницата во Прилеп

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски ќе донира 2.000 евра за Општа болница„ Борка Талески“ во родниот град Прилеп. Ова го објави Општата болница...

Фудбал 24.11.19 | 22:23

Деби гол на Несторовски во дресот на Удинезе

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски вечерва го постигна својот прв гол како играч на Удинезе. Сепак, тоа не беше доволно, тимот од Удине да избегне пораз...

Фудбал 26.07.19 | 23:23

Официјално: Несторовски е нов фудбалер на Удинезе

Македонскиот репрезентативен напаѓач, Илија Несторовски на голема врата се враќа во најелитното италијанско натпреварување, Серија А откако денеска и официјално потпиша...

Фудбал 26.07.19 | 11:33

Се враќа во Серија А: Честитки за Несторовски пред трансферот во Удинезе

Македонскиот напаѓач, Илија Несторовски кој заедно со Александар Трајковски го напуштија Палермо, според италијанските медиуми во текот на денов би требало да ги мине...

Фудбал 03.07.19 | 15:09

Џеролин: Удинезе направи многу интелигентен потег со ангажманот на Несторовски

Мануел Џеролин, поранешен спортски директор на Удинезе и Палермо, купувањето на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски го оцени како многу паметен потег на...

Фудбал 01.07.19 | 09:49

„Спорт Италија“: Несторовски се сели во Удинезе

Македонскиот репрезентативен напаѓач, Илија Несторовски веќе подлого време се поврзува со трансфер во повеќе клубови од Серија А, а по проблемите во кои западна Палермо...

Фудбал 14.05.19 | 10:04

Палермо на Несторовски и Трајковски исфрлен во Серија Ц

Италијанскиот клуб Палермо, во кој настапуваат нашите репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски, е испратен во Серија „Ц“. Одлуката ја донело обвинителството...