Ознака: илија јованоски
Македонија 24.02.21 | 18:50

И градоначалникот на Прилеп заразен со коронавирус

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јовановски, кој како лекар едно време се вклучи во лекувањето на болните од ковид-19 во овој град, сега е позитивен на коронавирусот. Тој...

Македонија 24.02.21 | 16:32

Уште еден градоначалник на СДСМ позитивен на ковид: Јованоски со висока температура и болки во мускулите

Засега се чувствувам добро. Имам само повисока температура и болки во мускулите и чувствувам изнемоштеност, ни изјави во телефонски разговор прилепскиот градоначалник...

Македонија 26.11.20 | 16:18

На Прилеп му се случува Куманово: Градоначалникот моли за карантин, власта не слуша

Прилепскиот кризен штаб од главниот штаб во државава бара заострување и воведување дополнителни рестриктивни мерки. Според прилепскиот градоначалник Илија Јованоски,...

Македонија 11.11.20 | 14:06

Градоначалникот на Прилеп ќе работи и како лекар во ковид-центарот

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски, кој по професија е специјалист ортопед, од денеска се вклучува да помага како лекар на Инфективното одделение во Прилеп....

Македонија 09.10.20 | 10:37

Битно распиша тендер, а не знае колку комјутери за децата треба да купи

И по една недела од почетокот на новата учебна година, прилепскиот градоначалник Илија Јованоски, абер нема колку ученици од општинските основни и средни училишта,...