Ознака: Илда Шаулиќ
Естрада 27.07.20 | 09:56

Илда Шаулиќ го изгуби детето: Ги чувствувам последиците од интервенцијата, ама добро сум

Пејачката Илда Шаулиќ го загуби своето бебе. Таа и нејзиниот сопруг Бојан Вучковиќ беа крајно среќни заради бременоста, но за жал се соочија со голема загуба. Инаку,...

Естрада 02.07.20 | 11:54

Ќерката на Шабан е трудна и заразена со ковид-19

Ќерката на Шабан Шаулиќ, Илда преку „Инстаграм“ ги потврди пишувањата на српските медиуми за нејзината здравствена состојба. Пејачката само што дознала дека ќе стане...

Естрада 18.09.19 | 19:37

Да ви го стопи срцето: Малата Ема пее песна посветена на трагично настраданиот дедо Шабан

Илда Шаулиќ, ќерка на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, кој загина на почетокот на годинава, објави емотивна песна „Солза“, која ја посвети на трагично настраданиот...

Естрада 03.06.19 | 09:49

Ќерката на Шабан пред неговото убиство го молела само една работа: Илда ја претчувствувала трагедијата

Ќерката на пејачот Шабан Шаулиќ, Илда, прв пат се огласи во јавноста после смртта на татко и кој настрада на 17 февруари во сообраќајна несреќа. Тоа е болка за цел живот...