Ознака: Илче
Македонија 09.10.20 | 14:12

И по три дена МТСП нема резултати од обдукцијата на 11-годишниот Илче

Министерството за труд и социјална работа се уште ги нема добиено резултатите од обдукцијата на телото на 11-годишниот Илче од Охрид, кој беше оставен од своите родители,...

Црна хроника 06.10.20 | 10:36

Во згрижувачкиот дом почина 11-годишното дете од Охрид, кое родителите го оставија само со чаша млеко

Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, извршија увид во семејна единица во село Корешница,...

Здравје 07.08.20 | 13:33

11-годишниот Илче од Охрид кој беше напуштен од родителите си замина од Клиниката за детски болести во мал групен дом

Илче од Охрид по десеттина дена лекување и нега на Клиниката за детски болести успеа со плеснување на рачињата и едно големо браво да се збогува со тимот лекари кои се...