Ознака: игралиште
Скопје 14.09.22 | 11:44

Стефковски: Изградени нов парк, детско катче и кошаркарско игралиште во Ченто

Општина Гази Баба во соработка со градот Скопје гради нов зелен парк на површина од 5000 метри квадратни во Ченто. Во рамки на паркот се изгради ново детско катче на тартан...

Скопје 16.08.22 | 16:05

Маџари доби мултифункционално игралиште со тартан подлога

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски денеска го пушти во употреба мултифункционалното игралиште во Маџари направено на најсовремена тартан подлога. Утрово...

Скопје 07.05.22 | 13:38

Граѓаните утре на протест за спас на игралиштето во ОУ „Киро Глигоров“

Утре недела, 8 мај 2022, во 11.00 часот ќе се одржи мирен протест на родителите и учениците од ОУ Киро Глигоров во Капиштец, Центар, против одлуката на училишното раководство...

Скопје 28.04.22 | 13:36

Ново повеќенаменско детско игралиште во Општина Аеродром

Ново повеќенаменско детско игралиште во Општина Аеродром Продолжуваат нашите тековни активности, активно работиме на заложбите од предизборието. Ново Лисиче добива...

Скопје 09.04.22 | 16:20

Костовски: Бутел добива модерно игралиште, а наскоро ќе се отвори и уште едно во Радишани

Општина Бутел добива ново, ултра модерно игралиште за кошарка во населеното место Бутел 1, „Свети Климент Охридски“. Игралиштето се наоѓа во училиштето „Св. Климент...

Македонија 08.04.22 | 18:31

Димитриевски: Ново спортско игралиште во с.Пчиња со тартан подлога, ограда, голови и кошеви

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски информира дека изградено е ново спортско игралиште во село Пчиња со тартан подлога, ограда, голови и кошеви. Игралиштето...

Скопје 11.03.22 | 20:08

Јакимовски: На спортските терени во Влае нема да се гради

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски ги демантираше дезинформациите за ДУП-от во Влае 2 лиферувани преку социјалните мрежи во врска со наводни планови...

Македонија 08.02.22 | 17:13

Јорданов: Штипско Ново Село ќе добие спортско-рекреативен центар

Спортско рекреативниот центар Ново Село сѐ уште е во изградба, но за многу кратко време ќе стане новата урбана локација, каде граѓаните во топлите денови ќе можат да...

Скопје 04.03.21 | 13:37

Лизгалка за деца што завршува на улица – од врв директно под тркала!

Уште еден невиден успех на градоначалникот и општината, бесно коментираат жителите на Општина Кисела Вода за новото детско игралиште во Усје за кое се пофали градоначалникот...

Црна хроника 17.08.20 | 12:00

На фудбалско игралиште пронајдени три рачни бомби

Вчера во 12.45 часот во СВР Битола било пријавено дека во близина на фудбалското игралиште во с.Долно Оризари, Битолско, при изведување на градежни работи, биле пронајдени...

Скопје 21.03.20 | 11:48

Отворените игралишта да не се користат, забрането е собирање во група на повеќе од пет лица

Општина Карпош со мерки протиб коронавирусот. Отворените игралишта, фитнес зони ги опколивме со лента за да не се користат! Колку сме посовесни и ги почитуваме мерките...

Скопје 09.11.19 | 16:21

Жителите на Аеродром до Марин: Не го даваме теренот!

Големо „НЕ“ им кажаа жителите на Аеродром на градоначалникот Златко Марин и на Скопје Петре Шилегов за планот за изградба на зграда во дворот на училиштето „Блаже...