Ознака: Игор Спасов
Црна хроника 10.03.21 | 19:06

И уролозите кои сметаа дека Игор Спасов не може да се движи, а тој избега- го победија системот за правда во Македонија

Штипското обвинителство одлучи да не гони никој од лекарите во болницата во Штип кои лани летово му пишале наод на Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешковски,...

Црна хроника 05.03.21 | 16:16

Вратен на старото: Игор Спасов пренесен во КПУ Идризово

Поранешниот припадник на специјалните единици при МВР – Игор Спасов осуден на 14 години за убиството на Мартин Нешкоски, од денеска ќе продолжи да ја одлежува казната...

Црна хроника 05.03.21 | 15:10

Екстрадиран Игор Спасов

Поранешниот полициски службеник Игор Спасов пред малку беше екстрадиран во Македонија и вратен во затворот Идризово на доиздржување на 14-годишната затворска казна...

Црна хроника 10.02.21 | 14:15

Екстрадицијата на Игор Спасов ќе трае неколку месеци

Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов нема информации дали бегалецот Игор Спасов, кој е фатен во Софија поради пријава за семејно насилство, а во земјава е виновен...

Црна хроника 10.02.21 | 11:33

Побарано од Бугарија да го екстрадира Игор Спасов во Македонија

Македонија и официјално побарала од Бугарија екстрадиција на Игор Спасов. Како што информираат од министерството за правда, по комплетирањето на документацијата, барањето...

Црна хроника 02.02.21 | 18:09

Се подготвува барањето за екстрадација на Игор Спасов, осудениот за убиството на Мартин Нешковски

Министерството за правда во тек на наредните денови ќе ја комплетира потребната документација за поднесување барање за екстрадација на Игор Спасов, осудениот поранешен...

Црна хроника 02.02.21 | 14:37

Ако има бугарско државјанство тешко ќе оди екстрадицијата на Игор Спасов

Бегалецот Игор Спасов, поранешен полициски специјалец и осуденза убиството на Мартин Нешковски, по две години бегство од Македонија, е уапсен по пријава за семејно...

Црна хроника 02.02.21 | 13:55

Љубовницата го предала Игор Спасов на бугарската полиција

Игор Спасов, yбиецот на Мартин Нешкоски, бил фатен од бугарската полиција откако неговата љубовница со која живеел во населбата Младост во Софија го пријавила за насилство. Спасов...

Црна хроника 02.02.21 | 11:25

Бугарите го уапсиле Игор Спасов поради семејно насилство, а не по барање на Македонија

Игор Спасов бил приведен по пријава за семејно насилство, потврдија полициски извори за Бугарското национално радио, јави дописникот на МИА од Софија. За време на увидот...

Црна хроника 02.02.21 | 10:29

Си живеел спокојно: Во оваа населба во Софија е уапсен убиецот на Мартин Нешкоски

Поранешниот полицаец Игор Спасов  осуден за убиството на Мартин Нешкоски, кој се бараше со меѓународна потерница, уапсен е вчера во поппладневните часови во  населбата...

Црна хроника 01.02.21 | 21:56

Бегалецот Игор Спасов уапсен во Софија

Бугарската полиција во Софија го уапсила бегалецот Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешкоски. Бугарската полиција нѐ извести дека денеска во Софија е приведен...

Македонија 01.02.21 | 19:53

Молк од ОЈО дали специјалецот Игор Спасов бил лажно болен

Една година и три месеци нема ни трага, ниту глас од поранешниот специјалец, Игор Спасов, бегалецот осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешкоски. Глас нема...

Црна хроника 30.11.19 | 15:54

„Алфа“: Власта „заборави“ да утврди одговорност за бегството на убиецот на Мартин Нешкоски

Дали ветувањето на власта дека ќе се утврди вина како избегал поранешниот специјалец Игор Спасов беше само обид за купување време за јавноста да заборави, на скандалот...

Македонија 15.11.19 | 15:31

Десковска: Одговорноста за бегството на Спасов да се бара кај судовите

Одговорноста за тоа каде е Игор Спасов треба да ја бараме кај оние кои се предмет на денешната прес-конференција, тоа се судовите, рече денеска министерката за правда...

Македонија 06.11.19 | 20:58

Нелоски: Заев манипулираше со семејства и смртни случаи за да дојде на власт

СДСМ и Зоран Заев дојдоа на власт со лажни ветувања и манипулации на смртни случаи, рече денеска членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, кој имаше жестока дебара...

Македонија 06.11.19 | 12:40

Спасовски: Да не шпекулираме за бегството на Спасов

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одговарајќи на новинарско прашање во врска со шпекулациите дека во бегството на поранешниот специјалец се...

Црна хроника 05.11.19 | 17:50

Уролошките проблеми на Игор Спасов под лупа на ОЈО

Јавното обвинителство во Шитп по допрен глас ќе истражува дали кај некој има кривична одговорност за бегството на Игор Спасов кој го уби момчето Мартин Нешковски. Обвинител...

Македонија 03.11.19 | 14:10

Игор Спасов е седмиот бегалец за две години СДСМ на власт

Додека Правда, МВР и Управата за санкции си ја префрлаат топката за тоа кој е виновен за бегството на осуденици поврзани во политички контекст, Игор Спасов, убиецот на...

Македонија 01.11.19 | 20:26

Алфа ексклузивно дознава: Игор Спасов избегал во Холандија

Игор Спасов, осуденикот за убиството на Мартин Нешковски е избеган во Холандија, дознава неофицијално Алфа. Границата ја поминал на нелегален граничен премин, а потоа...

Македонија 31.10.19 | 23:33

Заев безочно манипулираше со трагедии за власт, ветуваше „вистина“ за Нешкоски, Младенов…

За да дојде на власт, Заев практично организираше кpвави протести, потсети Иво Котевски во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21. 40 пoлициски службеници...