Ознака: игор первиќ
Филм 23.04.19 | 15:25

Сите го игнорирале: Игор Первиќ умре со неостварена желба

Игор Первиќ жените го обожаваа, а беше еден од најубавите и најпосакувани актери. Долго го немаше на големото платно, а тогаш пред самиот крај на животот почнаа да му...

Филм 23.04.19 | 14:24

За 24 часа му ја смениле крвта, но тешката болест го уби

Актерот Игор Первиќ, почина после долга борба со ракот во 52 година од животот. Игор отворено зборувал за своите пороци, проблемите со дрога. Пред неколку години откри...

Филм 23.04.19 | 13:58

Со Јована целосно го смени животот: Внуката на Чкаља го сакаше само Игор

Актерот Игор Первиќ почина во 52 година од животот, изутринава во 8.30 часот, во својот стан. Прва од него се прости неговата девојка Јована Петровиќ Моја љубов – кратко...

Филм 23.04.19 | 13:21

После долга болест: Почина познатиот српски актер

Во 52 година од животот во својот стан, почина познатиот српски актер, Игор Первиќ, пишува српски Курир. Од златно момче на домашната кинематографија, Игор Первиќ брзо...