Ознака: Игор Карачиќ
Ракомет 14.03.20 | 15:20

Kaрачиќ ја запроси струмичанката Душица

Поранешниот ракометар на РК Вардар, Игор Карачиќ ја побара за жена неговата девојка, струмичанка Душица Андоновска, која го покажа свршувачкиот прстен преку својот...

Ракомет 07.02.20 | 19:30

Начевски и Николов за чекорите на Карачиќ: Апсолутно бевме сигурни во одлуката

Македонската судиска двојка Начевски и Николов откако страстите се смирија ги икоментираа последните моменти од финалето меѓу Хрватска и Шпанија. Посебно се осврнаа...

Естрада 25.01.20 | 10:05

Струмичката манекенка Душица горда на своето момче, хрватскиот ракометар Игор Карачиќ

Ракометната репрезентација на Хрватска ја победи Норвешка и обезбеди пласман во финалето на Европското првенство во ракомет. Еден од најдобрите играчи на коцкестите,...

Ракомет 18.01.20 | 23:39

Миленикот на Вардарци Караџиќ: Tаков е нашиот национален набој, сакавме да завршиме набрзина

Миленикот на скопската публика Игор Караџиќ е пресреќен по победата над Германија и пласманот во полуфиналето.Тој вели дека кога играат за националиот дрес срцето...

Ракомет 14.01.20 | 16:25

Карачиќ: Сакам да победи Македонија!

Хрватската репрезентација која имаше перфектен скор по првата фаза на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, пристигна во Виена и ќе има два дена одмор...

Ракомет 09.11.19 | 17:49

„Јане“ се тресеше: Кара, фала ти за се!

Игор Карачиќ денеска по цели седум години за прв пат игра против Вардар. Но, Хрватот и натаму останува миленик на вардаровите навивачи. Карачиќ доби огромни овации за...

Ракомет 09.11.19 | 17:14

Карачиќ меѓу своите, ракометарот дочекан со прегратки

Игор Карачиќ повторно е во Скопје, се врати „дома“, но овој пат во дресот на полски Киелце кој ќе игра со Вардар во Лигата на шампионите. Карачиќ е вардарова икона, миленик...

Ракомет 03.11.19 | 12:43

Душата ја дава за Душица: Карачиќ спремил прстен за македонската манекенка

Некогашниот вардарец хрватскиот репрезентативец Игор Карачиќ, кој летово се пресели во полскиот првак Келце, би можел наскоро да стане македонски зет. Тој наводно е...

Ракомет 02.11.19 | 12:59

Карачиќ ќе стане македонски зет?

Некогашниот вардарец Игор Карачиќ, кој летово се пресели во полскиот првак Келце е во врска со македонскиот модел Душица Андоновска, со која претходно биле пријатели...

Ракомет 03.09.19 | 15:32

Карачиќ отворено за драмата околу Вардар: Со Столе и со Тимур ги убедивме другите да останат, останатото е историја

Едно од најзначалните имиња во клупската историја на актуелниот македонски, регионален и европски шампион, Вардар, Игор Карачиќ полека се адаптира на новата средина...

Ракомет 11.07.19 | 13:14

Додавањето на Карачиќ кон Стоилов одбрано за асистенција на годината во ЛШ

Асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов на финалето во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Веспрем е прогласена за најдобра во ова натпреварување измината...

Ракомет 23.06.19 | 21:32

Карачиќ до вардарци: Големо благодарам, засекогаш ќе бидете во моето срце

Хрватскиот ракометар, Игор Карачиќ по седум години во Вардар од следната сезона ќе го носи дресот на Кјелце. Тој денеска испрати последен поздрав до Вардар и сите негови...

Ракомет 05.06.19 | 23:11

Вакви соседи има само Игор Карачиќ

Соседите со кои до денеска живееше во иста зграда во Скопје, на Игор Карачиќ му приредиле пречек во понеделникот каков пто заслужува. Тие на двете влезни врати од зградата...

Ракомет 05.06.19 | 16:57

Игор Карачиќ се прости со „We are the champions“: Чао Скопје!

Ракометарот што цели седум сезони го носеше дресот на европскиот шампион Вардар и освои две европски и многу титули на домашна сцена, од следната сезона нема да биде...

Ракомет 04.06.19 | 17:22

Вардар ќе ги бара назад Карачиќ и Милосављев

На денешниот прием во Владата почесниот претседател на Вардар Михајло Михајловски најави дека европскиот првак ќе се обиде да врати дел од играчите што имаат договори...

Македонија 04.06.19 | 17:07

МВП Карачиќ не ги удостои Шилегов, Заев и Пендаровски

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов премиерот Зоран Заев и претседателот Стево Пендаровски денеска ги примија ракометарите на Вардар. На групните фотографии...

Ракомет 03.06.19 | 22:56

Карачиќ: Вардар мора да остане на свои нозе, ова со ништо не може да се купи!

Драго ми е за нас, за овие момци што толку се трудеа во текот на цела сезона, горд сум на нив. Имаше секакви моменти од повреди, финасии, што ли уште не. Но во тимот се создава...

Ракомет 03.06.19 | 09:33

Милосављев за облогот со Карачиќ: Титулата го чинеше ајфон

Вторпат во последните три сезони Вардат е европски ракометен првак. Македонскиот великан го совлада унгарски Веспрем 27:24 во финалето на Лигата на шамниони. По натпреварот...

Ракомет 02.06.19 | 23:00

Карачиќ: Каква држава ќе биде Македонија ако дозволи да се распадне Вардар

Вардар слави нова титула во Европа. „Црвено-црните“ повторно доминираа и преку Веспрем ја покорија ракометната Лига на шампиони. МВП човекот, Игор Карачиќ по мечот...

Ракомет 02.06.19 | 20:27

Карачиќ е МВП на завршниот турнир во Келн!

„Моторот“ на екипата на Вардар, Игор Карачиќ е прогласен за најкорисен играч на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Хрватскиот репрезентативец одигра одлично...