Ознака: игор дурловски
Македонија 18.07.19 | 21:02

Дурловски: Ако, кога и кој ќе го врати достоинството на македонскиот народ

Воопшто не сум загрижен кој, за што и колку ќе си лежи. Повеќе ме загрижува како, кога и кој ќе го врати достоинството на македонскиот народ – пишува оперскиот пејач...

Вести 04.07.19 | 14:19

Кој не ја знае, нека учи: Вака се пее химната на Република Македонија

Мојата идеја била и ќе биде – љубов! Ви ја давам од душа на сите, споделете ја и чувајте ја. Да си вечна Македонијо, напиша оперскиот пејач Игор Дурловски на својот Фејсбук...

Македонија 04.07.19 | 14:17

Вака се пее химна кога си понесен од емоции и еуфорија

Потсетување маестралната изведба на македонската химна од Игор Дурловски на Денот на независноста на Македонија.

Македонија 03.06.19 | 19:13

Дурловски: Ги чекаме на „Александар Македонски“ и одиме на плоштад „Македонија“

Оперските првенци Ана и Игор Дурловски и трите деца веќе се дел од лудилото на аеродромот, каде шти навивачите на Вардар организираат неевиден пречек на европскиот...

Македонија 26.05.19 | 22:50

Дурлоски за Кирацовски: Ќе фалиш будалче

Оперскиот пејач Игор Дурловски со фотографија го испрати генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски од неговата функција. Кирацовски се споменуваше во неколку...

Македонија 02.05.19 | 21:41

Дурловски за „Национална опера и балет“: Како само г(о)рдо звучи, недостига посмртен марш…

Оперскиот пејач Игор Дурловски за преименувањето на Македонска опера и балет во „Национална опера и балет“ со свој коментар на Фејсбук. „Како само г(о)рдо звучи, недостига...

Македонија 28.04.19 | 08:49

Дурловски: Моето чувство ми вели дека нашата борба ќе ја добиеме на крајот – ОБЕДИНЕТИ

Познатиот македонси пејач, Игор Дурловски, единствениот што успеа да ја докаже својата невиност за настаните на 27априил на годишнината од тој настан се обрати на своите...

Македонија 27.04.19 | 13:24

Дурловски со поддршка за Силјановска – Давкова: Нашата борба ќе ја добиеме на крајот

Убеден сум дека кандидатот, професорката Силјановска- Давкова е личност со интегритет, знаење, искуство, истрајност, смиреност и верувам дека со сигурност ќе ја подобри...

Македонија 13.04.19 | 19:48

Илјадници срца чукаат во еден ритам кога Дурловски пее „Денес над Македонија се раѓа“

Момент од кој не може а да не ве полазат морници – Игор Дурловски ја пее химната на Македонија. Ретко кој ги задржа емоциите кога вечерва илјадници присутни на централниот...

Култура 07.04.19 | 16:51

Игор Дурловски за Беличанец: Најчесто доцниме со некој убав збор…

Оперскиот пејач Игор Дурловски од актерката Билјана Беличанец се прости со зборовите: Најчесто доцниме со некој убав збор… Мирен пат Билјана Беличанец.

Македонија 02.04.19 | 20:04

Имево со Северна ни доаѓа како двојна пенетрација

Новото име со Северна изгледа ни дојде како двојна пенетрација. Така коментира оперскиот пејач Игор Дурловски, а така е и фактички. Во опис на стипендија која се доделува...

Македонија 21.03.19 | 21:20

Ориѓански се стори пишман – ги повлече статусите против Дурловски и против новинарите

Музичарот Златко Ориѓански се пишмани. Откако деновиве беше акуелен со навреливи статуси со кои шири говор на омраза, денеска реши истите да ги избрише од неговиот ѕид...

Македонија 20.03.19 | 14:29

Ориѓански: Ако Дурловски е голем пејач, баба ми е фантастична пич*а

Музичарот Златко Ориѓански се сомнева во пејачките квалитети и меѓународни музички успеси на оперската ѕвезда Игор Дурловски кој по две години прогон беше ослободен...

Македонија 19.03.19 | 21:32

Кацарска: Најтешка ослободителна пресуда во кариерата ми е оваа за Дурловски

Судијката Добрила Кацарска, која е гостин во емисијата „Правда и неправда“ изјави дека верува дека ја донела вистинската пресуда да сучајот 27 април. За ослободителната...

Македонија 16.03.19 | 23:00

Ордановски: Во суштина Дурловски го прогласија за глуп

Ванчо Ордановски, брат на новинарот Сашо Ордановски и познат критичар на ВМРО-ДПМНЕ под името „Mindplumer“ на „Твитер“, со контраверзен твит ја коментираше судската одлука...

Македонија 16.03.19 | 10:51

Македонија е среќна што Игор Дурловски конечно ги доби слободата и мирот

Кандидатот за претседател на Република Македонија, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова оствари средба со граѓаните од Могила, каде зборуваше за пресудите...

Македонија 15.03.19 | 19:10

За обвинителката Трајчева Дурловски е терорист

Oбвинитeлкaтa Ирена Трајчева, oбвинитeл во случајот „27 април“ смета дека пpaвдaта е задоволена во сллучајот, но не заборави да истакне дека смета дека оперскиот пејач Игор...

Македонија 15.03.19 | 17:31

За вас кои бевте со мене во најтешкото и за блиските кои станаа далечни

Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот кој доби ослободителна пресуда во случајот „27“ април. Судскиот совет на чело со судијката Добрила Кацарска песуди дека...

Македонија 15.03.19 | 13:10

Игор Дурловски на слобода

Оперскиот пејач Игор Дурловски е ослободен од обвиненијата за случувањата од 27 април. Денеска Кривичниот суд донесе одлука со која тој се ослободува од кривичното дело...

Македонија 15.03.19 | 09:38

Браќа до крај, браќа за цел живот: Илиевски, Јовановски и Дамовски му дадоа поддршка на Игор Дурловски

Браќа до крај. Браќа за цел живот! Вака е насловена фотографијата поставена на Фејсбукот на Богдан Илиевски Бетмен на која тој, Владо Јовановски и Борис Дамовски се...