Ознака: Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ
Балкан 08.11.22 | 11:23

Убијците на Шкаљарците во Атина кои имаа наш пасош, избегале преку Македонија

Срѓан Лалиќ кој е сведок соработник во судењето на кланот на Веља невоља за првпат прозборе за убиството на Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ во Атина. Овие припадници...

Балкан 14.06.22 | 21:14

Веља невоља ја нарачал и ликвидацијата во Атина на „Македонците“ Стаматовиќ и Дедовиќ

Во Специјалниот суд во Белград започна  рочиште за судењето на Беливук и неговата група.Српските и грчките истражители кои работат на расветлување на убиствата на...

Балкан 30.04.22 | 21:49

Звицер и Шариќ го платиле убиството на водачите на Шкаљарскиот клан со македонски пасоши

За убиството во Атина на Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ на Крф ќе биде распишана потерница за апсење на Радоје Звицер како организатор и нарачател. Покрај Звицер помагател...

Македонија 13.06.21 | 13:05

Колумбија на Балканот: Власта не ги запоставувала ни „Шкаљарците ни „Каваците“ кога делела македонски пасоши

Откако пред неколку дена медиумите објавија нова листа на нарко босови oд регионот кои добиле македонски пасош, станува јасно дека власта подеднакво се грижела сите...

Балкан 12.05.21 | 09:37

Кои се Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ: Убиените Црногорци со македонски пасош прошверцувале кокаин во вредност од над 300 милиони евра

Убиството кое го потресе регионот се случи на 19 јуни минатата година во Атина. Тогаш беа убиени Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ, водачи на озогласениот Шкаљарски клан....

Македонија 11.05.21 | 20:32

Убиените „Шкаљарци“ во Атина стигнале со македонски пасоши, Албанец пак си купил пасош со женско име

Двајца припадници на црногорскиот шкаљарски клан, Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ, кои во јануари минатата година беа изрешетени во Атина, биле дел од групата од 214...

Балкан 20.01.20 | 14:42

Грците реагираат: Станавме рај за сите балкански криминалци

Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ се двајцата водачи на црногорскиот Шкаљарски клан кои беа ирешетани во Атина. И двајацата имаа по 43 години и досега имат прошверцувано...