Ознака: игор ангеловски
Фудбал 09.06.21 | 08:33

Мрме меѓу најмладите селектори на ЕП

Низ историјата на европските фудбалски првенства титулата ја имаат освоено вкупно 15 тренери, а ниту еден од нив не успеал да го повтори успехот по втор пат. Единствениот...

Фудбал 05.06.21 | 18:02

Игор Ангеловски: Добредојде дома Енис Барди!

„Добредојде дома Енис Барди“, објави селекторот Игор Ангеловски на социјалните мрежи. Барди кој е важна алка во синџирот на Ангеловски, веќе не е позитивен на коронавирус,...

Фудбал 04.06.21 | 21:14

Ангеловски: Честитки за првенците на Чурлинов и Ристовски

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски вечерва искажа пофални зборови за настапот на младите играчи кои добија шанса и ја искористија...

Вести 03.06.21 | 14:41

Мрме ќе го менува составот утре против Казахстан

Македонската фудбалска репрезентација ја очекува вториот тест-натпревар пред почетокот на Европското првенство. По дуелот со Словенија во вторникот, утре на гости...

Фудбал 03.06.21 | 13:14

Ангеловски: Против Казахстан со нешто поразличен состав

Македонската фудбалска репрезентација ја очекува вториот тест-натпревар пред почетокот на Европското првенство. По дуелот со Словенија во вторникот, утре на гости...

Фудбал 03.06.21 | 11:44

Фудбалерите со роденденски подарок за Мрме, тој вели нема повреден од Еуро 2020

Селекторот Игор Ангеловски го прослави 45-от роденден, а од своите драги фудбалери доби убав подарок. Сепак, највреден подарок, вели Мрме, е оној кој македонската репрезентација...

Фудбал 02.06.21 | 22:32

Фудбалерите му го честитаа роденденот на Мрме со скап подарок

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, денеска го прослави 45. роденден, а покрај големиот број честитки, популарниот Мрме беше пријатно...

Фудбал 02.06.21 | 21:06

Среќен роденден, селекторе!

Денеска селекторот на македонската А репрезентација го слави 45 роденден, човекот кој ги одведе најдобрите македонски фудбалери за првпат на едно големо натпреварување. Нашата...

Фудбал 01.06.21 | 21:43

Ангеловски: Жалам само што не ги наградивме навивачите со победа

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски искажа генерално задоволство од првиот пријателски натпревар во подготовките за ЕВРО 2020 кој сосема ја исполна...

Фудбал 27.05.21 | 09:33

Мрме: Цела репрезентација е со Барди, тоа да биде последната лоша вест

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација ги започна подготовките за историскиот настап на Европското првенство. Избраниците на Игор Ангеловски тренираа на...

Фудбал 20.05.21 | 11:33

Ангеловски го објави списокот за ЕВРО 2020: Чурлинов и Милан Ристовски изненадувања

Македонскиот селектор Игор Ангеловски го соопшти списокот на репрезентативци кои ќе настапат на Европското првенство 2020 следниот месец во Букурешт и во Амстердам. Ангеловски...

Вести 09.04.21 | 09:05

Претседателот на ФФМ Сејдини барал да се тргне селекторот Мрме од химната за Европско

Фудбалската федерација на Македонија нарачала химна со која ќе се бодрат репрезентативците на претстојното Европско првенство, меѓутоа претседателот на ФФМ Мухамед...

Фудбал 07.04.21 | 17:46

Мрме за проблемите на мак-фудбалот: Ако играч се издвојува, веднаш размислува за странство!

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски во интервју за српските медиуми се осврна на повеќе теми. Меѓу нив, предводникот на националниот тим зборуваше...

Фудбал 03.04.21 | 16:57

Слушнавте апауз?! За Мрме е: Селекторот чека ред за албум со сликички „Евро 2020“

Еуфоричен аплауз за селекторот Игор Ангеловски Мрме, кој застанат во редот за албумот со сликички за претстојното Европско првенство, покажа уште еднаш дека е обичен...

Фудбал 02.04.21 | 12:54

Сопругата на Игор Ангеловски: Сè уште ми одѕвонуваат зборовите на мојот сопруг вечерта …

По победата против Германија, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, ја посвети победата на неговата сопруга, Тања Ангеловска, која...

Фудбал 01.04.21 | 08:32

Ангеловски: Ова е победа за целиот народ во Македонија

Поздрав до сите што ме/нѐ омаловажуваа, еве им сега шанса и тие да се радуваат. Јас прифаќам критики, работам јавна работа, ама не прифаќам омаловажувања и посебно опструкции,...

Фудбал 01.04.21 | 08:28

Херојот на Македонија: Мрме ја покори Германија, победата ја посвети на сопругата

Селекторот Ангеловски откри под каков голем притисок беше низ мартовскиот собир и поради борбата на неговата сопруга со коронавирусот. Но, допатувал во Германија затоа...

Фудбал 31.03.21 | 23:34

Ангеловски: Поздрав до сите што ме омаловажуваа, се надевам сега ќе се – освестат!

Македонскиот селектор Игор Ангеловски после големата победа против Германија со 2-1 вечерва во Дуизбург не пропушти шанса да ги „поткачи“ челниците на Фудбалската...

Фудбал 31.03.21 | 23:07

Ангеловски победата ја посвети на неговата сопруга која водела тешка битка со ковид-19

На прес конференцијата селекторот на Македонија, Игор Ангеловски откри дека неговата сопруга водела тешка битка со коронавирусот. Македонија направи чудо, ја победи...

Фудбал 29.03.21 | 12:15

Ангеловски: Откако ја погледнав снимката, одлучив Несторовски да го ослободам за мечот со Германија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, одлучи да не го стави во составот Илија Несторовски, кој синоќа по постигнувањето на голот против...