Ознака: ифтар
Македонија 08.05.21 | 17:27

Артан Груби им се смее во лице на Филипче и Заев, ќе добие ли кривична за кршење на мерките?

Секојдневно сме сведоци на пропишани казни кои им се пишуваат на граѓаните за непочитување на мерките. Несомнено, во време на пандемија кога многумина останаа без работа...

Македонија 02.06.20 | 21:54

Османи: Не може физички полицијата да го покрие секој квадратен метар во државата, не може да го контролира секој граѓанин во домот како се однесува

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи вечерва гостуваше во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма. Тој меѓудругото истакна дека не може полицијата да...

Македонија 29.05.20 | 22:27

И за ова ли е Чулев виновен?

Денеска СДСМ го обвини техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев, за ситуацијата со коронавирусот во Македонија.На тоа жестоко реагираше ВМРО-ДПМНЕ. Но во изминатиот период...

Твитови 29.05.20 | 19:57

Директорот на БЈБ апсеше момче со куче, зошто не постпи и за ифтар?


Скопје 25.05.20 | 11:20

Георгиевски: Заболените во Гази Баба се најмногу од кластери на семејни ифтарски прослави

Семејните ифтарски прослави во текот на минатите недели се причина за големиот број на заразени во општината Гази Баба, вели за „Фокус“ градоначалникот Борче Георгиевски. Од...

Македонија 21.05.20 | 22:40

Коалициониот партнер на Заев повеќе го сака кучето од Албанците

Рубин Земон, коалиционен партнер на СДСМ, повеќе си го сака кучето од Албанците на ифтарот во Гостивар.

Македонија 21.05.20 | 14:48

Собирањето главна причина за многу нови кластери со заболени во тетовскиот регион, вели доктор Скендери

Собирањето на луѓето во групи и непридржувањето до мерките и во тетовскиот регион е причината за драстичното зголемување на бројката на заболени со Ковид-19 и создавањето...

Твитови 17.05.20 | 22:48

За кого ние седиме дома?

сред полициски час и забрана за движење!!! за кого ние седиме дома???? pic.twitter.com/oMjRCpno6o — троен интеграл (@losh_chovek) May 17, 2020

Македонија 01.06.19 | 22:04

Заев на ифтар кај шеикот Нахјан Бин Мубарак Ал Нахјан

Премиерот Зоран Заев му бил специјален гостин на ифтарската вечера на шеикот Нахјан Бин Мубарак Ал Нахјан, министер за култура, млади и социјален развој на Обединетите...