Ознака: Идадија
Македонија 15.02.22 | 15:13

Д-р Петличковски: Зголемен е бројот на деца од 6 д 14 години заразни со ковид-19, повторно се отвораат пунктовите на Бит Пазар, Идадија и Ѓорче Петров за тестирање

Претседателот на Комисијата за заразни болести д-р Александар Петличковски соопшти дека е забележано зголемување на бројот на заразени со ковид-19 на школските деца,...

Култура 01.02.19 | 12:40

Горан Стефановски ќе добие споменик во Дебар Маало, спроти „Идадија“

Општина Центар ќе подигне споменик на македонскиот драматург Горан Стефановски во Дебар Маало. Иницијативата за споменикот ја поднеле од Македонската академија на...

Скопје 01.01.19 | 21:09

Средбата на 1 јануари во „Идадија“ 90- годишна традиција: Роберт Бојаџиски е новиот дебармаалски кум

Деведесет години по ред, живее новогодишната традиција во скопското Дебар Маало. Старите скопјани првото јануарско утро традиционално го поминаа во култната кафеана...