Ознака: хртистијан мицкоски
Македонија 24.07.22 | 14:34

Мицкокски: Нема никаков реципроцитет со Бугарија, таа не го признава јазикот, а ние го признаваме бугарскиот јазик

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека не може да стане збор з реципроцитет во протоколот со Бугарија во ситуација кога таа испрати документ со кој не го...

Македонија 23.07.22 | 22:41

Мицкоски: Континуирано се гради во Свети Николе, водоводи, нов асфалт, детски игралишта, ќе се реализираат и проекти кои не беа ветени

Денеска сме повторно овде во Свети Николе, градоначалникот Дејан кажа за проектите кои што се во тек. Имаме интересна прогноза дека за 2,5 до 3 години целата програма која...

Македонија 06.07.22 | 20:39

Мицкоски: Продолжуваме со протести, не за асимилација и бугаризација

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму во деновите...

Македонија 06.07.22 | 20:30

Mицкоски: Ова е човекот кој требаше да ме убие вечерва, барам итно да биде приведен од Спасовски и МВР

Ова е човекот кој требаше да ме убие вечерва. Барам итно да биде приведен од Спасовски и МВР!, oбјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашните настани кај...

Економија 17.06.22 | 08:18

Мицкоски: Буџетот ќе се наполни ако власта не краде, а не со поголема акциза

Држава сме со највисока стапка на инфлација на Балканот, нема повисока од нас. Инфлацијата е стандардот на граѓаните.  Некој навреме не обезбедил за да ние сега имаме...

Македонија 16.06.22 | 16:05

Во 18 и 30 часот следете го Мицкоски во „Само интервју“ на „Канал 5“

Следете го моето гостување во ,,Само интервју” на Канал 5 ТВ со почеток од 18:30 часот.-напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски на Фејсбук.

Економија 03.06.22 | 12:08

Кога директорот „Џи-пи Морган“ најавува тешки времиња, тие договараат тендери во четири очи

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук пишува дека директорот на најголемата банка во САД, „ЈП Морган Чејс“, Џејми Димон, ги предупредува инвеститорите...

Македонија 19.05.22 | 12:57

Mицкоски: Архиепископот г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната посета во скопската општина Аеродром одговараше на новинарско прашање за односите помеѓу МПЦ и СПЦ, кои...

Македонија 09.05.22 | 16:55

Мицкоски: Следува активна блокада бидејќи Ковачевски и Владата одбија дијалог во 4 клучни области

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ денеска имаа заедничка средба.Овој состанок доаѓа по одлуката од утре да почне блокадата...

Македонија 06.05.22 | 14:46

Koвачевски повтори дека не прифаќа средба со Мицкоски

Со блокирање не се прави штета ниту на Владата, ниту на Собранието, се прави единствено штета на компаниите, на граѓаните и на државата. Ги повикувам сите пратеници...

Македонија 08.04.22 | 13:45

Мицкоски прашува: Дали е сега градоначалникот на Кичево голем јунак со тоа што го изгубил или ќе го задржи албанското знаме?

Дали е сега градоначалникот на Кичево голем јунак со тоа што го изгубил или сеуште ќе го задржи правото да го има албанското знаме во Кичево?, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 08.04.22 | 12:03

Mицкоски: Aјде да разговараме за бришење на балансерот и на Бадинтерот, за бришење на процентите, за една изборна единица

„Подготвен сум да разговарам за се, подготвен сум да разговарам и за бришење на процентите, подготвен сум да разговарам и очекувам поддршка и од останатите политички...

Македонија 20.03.22 | 14:19

Мицкоски: Заедно со шведската фондација Јарл Хјалмарсон работиме на подобрување на капацитетите на администрацијата, проектниот менаџмент, реализирањето на проектите на општините

Најпрвин благодарам на интересот за можноста да пред македонската јавност кажеме што дел градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ изминатиов викенд работат овде во Скопје, заедно...

Македонија 01.03.22 | 21:33

Мицкоски: Мене ме интересираат интересите на мојот народ, на македонскиот народ и на мојата македонска држава

Треба ние заедно со нашите сојузници да го гледаме нашиот интерес, порача лидерот на ВМРО -ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Јади Бурек“...

Македонија 10.02.22 | 15:27

Oдбивањето да се укине Пржинската влада за Мицкоски е кукавички

Со 55 гласа против и 32 за претседателот на Собранието Талат Џафери констатира дека предлогот на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, на дневен ред на собраниската седница да се...

Македонија 19.01.22 | 13:38

Мицкоски за Водици и во Струга

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски присустуваше на прославата за Водици во Струга.  

Македонија 29.12.21 | 12:46

Mицкоски: Се што е ветено се реализира, резултатите се гледаат

За мене претставува задоволство кога ќе можам да посетам нешто што веќе се гледа, а претходно било ветувано и за жал не било реализирано, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ,...

Македонија 08.12.21 | 17:52

Мицкоски и Николоски на средба со амбасадорката на Германија

Претседатлот и потпретеседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска остварија средба со г-ѓа Анке Холштајн, амбасадорка на СР Германија.

Македонија 28.11.21 | 15:52

Мицкоски за Ковачевски: Тој ги користи истите празни фрази на Заев

Ковачевски со истите празни фрази на Заев, нема место во политиката за децата од олигархијата и криминалната транзиција.Димитар Ковачевски е син на поранешниот градоначалник...

Македонија 04.10.21 | 20:22

Мицкоски: Одбивам да бидам дел од политичарите кои ја тонат Македонија во афери и скандали, време е за нова иднина

Нам ни треба да создадеме нова иднина. Нова иднина која што се темели на шанси за обичниот човек. Надежта е способност да се виде светлината и покрај сите темнини. Иднина...