Ознака: христо кондовски
Македонија 27.10.21 | 20:47

Коњановски: Кондовски нема проекти, ги копирал проектите кои СДСМ ги вети во 2017, но не ги направи

Нашата програма е направена според принципот на компетентност, отчетност, одговорност, но и точна финансиска конструкција на тоа што треба да се сработи и реализира....

Македонија 27.10.21 | 15:12

Кондовски ја злоупотребувал инвалидноста на покојната мајка умрена пред 7 години за да не плаќа технички и патарини

Кандидатот за градоначалник на СДСМ во Битола Христо Кондовски две години ја злоупотребувал инвалидноста на својата покојна мајка Цветанка Кондовска за лична финансиска...

Македонија 25.10.21 | 23:02

Со слика од Груевски во раката, Кондовски тврди дека води позитивна кампања

„Битолчани тврдат дека ова е најцрната кампања која се води. Црната кампања е со памфлети, со мешање на моето семејство, мојата мајка. Разочаран сум како доктор од противкандидатот...

Македонија 23.10.21 | 16:49

Кондовски ги демантира обвинувањата за тешка кражба, јавно објави судски документ

На социјалните мрежи вчера кандидатот за градоначалник од СДСМ, Христо Кондовски беше прозван дека  пред 18 години сторил кривично дело.  Битолчани, денес се прашуват...

Македонија 23.10.21 | 16:25

Тодоровска: Дали Христо Кондовски е лице осудено за тешка кражба?

Вчера Христо Кондовски го падна интернетот. Вчера, речиси и да немаше битолчанец кој на социјалните мрежи, не ја објави информацијата за Христо Кондовски – со прашањето,...

Македонија 21.10.21 | 13:48

Коњановски: Се вршеше притисок од функционери и газди и на денот на гласањето, МВР потфрли

Потфрлија делови на системот, потфрли МВР, потфрлија луѓе кои вршеа притисоци на денот на гласањето, рече Тони Коњановски во денешната дебата со противкандидатот од...

Македонија 20.10.21 | 19:38

Вангелов: Кондовски да одговори дали со неговите фирми врши незаконска рекатегоризација на возилата и со тоа ја оштетува државата?

Советникот во Советот на општина Битола од ВМРО-ДПМНЕ, Михајло Вангелов, порачува дека кандидатот на СДСМ за градоначланик на градот, Христо Кондовски, при некоја средба...

Македонија 15.10.21 | 22:31

Какви тендери добиле блиски фирми на кандидати на власта?

Опозицијата обвини дека компании на роднини и партнери на кандидати на СДСМ за градоначалници добиле многу вредни тендери во изминатиот период. Меѓу нив е и кандидатот...

Македонија 15.10.21 | 21:37

Кондовски: Во Битола со задоволство ќе се живее

Доста е од зборови, потребна е силна акција и секој од нас вграден во неа, порача во видео обраќање до битолчани вечерва на неколку часа пред стапувањето на изборниот...

Македонија 14.10.21 | 22:36

Кондовски: И пред Заев ќе бидам гласен, еве јас работам, работи и ти

Сигурен сум дека 100% ќе ги исполнам проектите. Нема да се прилагодуваат граѓаните на ситуацијата, туку јас ќе се прилагодувам. За секое прашање има решение. Прв постулат...

Македонија 12.10.21 | 17:31

Кондовски е најголемиот бандит кандидиран за градоначалник: Ќе одговара за поткупот и за најскапиот мост во светот

По она што го видовме во Битола е сериозен знак на очајот со кој што е соочен СДСМ и особено нивниот кандидат во Битола, Христо Кондовски, кој што е најголемиот бандит...

Македонија 11.10.21 | 16:57

Христо Кондовски со сомнителни писмени изјави нема да ги прелаже граѓаните!

Христо Кондовски, лажниот менаџер за живот на рати, откако вртоглаво влезе во трката за градоначалник од ден на ден се повеќе пропаѓа во својата менаџерска збунетост. Но,...

Македонија 08.10.21 | 13:35

Дали со државни пари се финансира кампањата на Христо Кондовски?

Христо Кондовски, човекот со многу лажни лица и скапа кампања за препокривање на вистината продолжува да молчи и не кажува дали е кривично осуден за нанесување тешки...

Македонија 07.10.21 | 17:06

Дали Христо Кондовски е кривично осуден за нанесување тешки телесни повреди?

Марица Тодоровска, кандидат за советник во Советот на општина Битола, на прес-конференција денеска праша дали кандидатот за градоначалник на Битола Христо Кондовски...

Македонија 05.10.21 | 19:34

Милевски: За Христо Кондовски ни две кампањи не се доволни за сите муабети и скандали

Пеце Милевски – носител на листа на ВМРО ДПМНЕ во Битола вели дека за Христо Кондовски нема потреба да се фабрикуваат муабети и скандали. Ги има толку многу, за што...

Македонија 02.10.21 | 12:10

Кондовски: Секој може да ми се обрати, да даде сугестија, да посочи на проблем!

На граѓаните на општина Битола сакам да им се заблагодарам на огромната поддршка која секојдневно ја добивам во директна комуникација со нив. Со овие зборови кандидатот...

Македонија 01.10.21 | 11:46

Кондовски го гледа хотел „Битола“ како старски дом

Кандидатот за градоначалник на Битола и дел од кандидатите за советници од СДСМ  и коалицијата го посетија Старскиот дом Сју рајдер. По повод Меѓународниот ден на старите...

Македонија 27.09.21 | 23:51

Кондовски: Во Битола ќе се скија и кога нема снег

Битола ја замислувам како развиена и перспективна општина во која вреди да се живее, да се работи и создава, тука да се основа семејство, да се твори и спокојно да се старее,...

Македонија 27.09.21 | 14:12

СДСМ и годинава ветува затворен базен во Битола

Почитувани битолчанки и битолчани, драги мои сограѓани, денес, на почеток од изборната кампања, сум исправен пред вас, со сиот свој кредибилитет, желба и порив, заедно...

Македонија 17.09.21 | 00:14

Николоски за другарот на Вице Заев: Ваков бандит досега не бил кандидиран и затоа ќе го прегазиме

Другар му на Вице Заев е кандидат за градоначалник на Битола, вели Александар Николоски коментрајќи ги предлозите на СДСМ за кандидати за градоначалници во некои општини. Ќе...