Ознака: христијан мицксски
Македонија 04.10.20 | 17:39

Можете да го прашате што сакате: Вечерва Мицкоски ќе одговара на прашања на „Фејсбук“

Вечерва со почеток во 20 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе има сесија во живо на „Фејсбук“, на која ќе одговора на сите прашања на граѓаните. Со...

Македонија 23.09.20 | 13:24

Мицкоски на италијанскиот амбасадор му предочил дека криминалот и корупцијата се на високо ниво и правдата важи само за некои луѓе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски се сретна со амбасадорот на Италија  Карло Ромео. На средбата било предочено дека дека...

Економија 13.09.20 | 23:05

ВМРО-ДПМНЕ во парламентот ќе продолжи намалување на данокот на добивка од 10 на 9 проценти

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Бизнис поенти на ТВ Алфа, вели дека веднаш по формирање на комисиите до собранието...

Економија 11.08.20 | 16:40

Мицкоски за покачувањето на струјата: До кога македонските граѓани ќе плаќаат маржа која што е историски најголема во Европа

Многу пати во минатото од страна на оваа влада вклучително и тогашниот вицепремиер за економски прашања бевме убедувани дека цената на електричната енергија со самата...

Економија 05.08.20 | 16:00

Нема поголеми приходи во буџетот, власта не исплаќа поврат на ДДВ

Доколку се продолжи да се не се враќа ДДВ-то кон стопанството ќе имаат исклучително поголеми приходи од тоа што можеби се надевале. Она што е карактеристично доколку...

Економија 05.08.20 | 14:00

Мицкоски: Со повисоката цена на струјата приватна компанија ќе се обогатува, а граѓаните ќе осиромашуваат, власта прави грабеж

Покачувањето на цената на електричната енергија е нешто што оваа влада не го вети, но го реализираше. Покачување на цената во услови кога имаме тешка економска и здравствена...

Македонија 11.07.20 | 23:14

Мицкоски: Никој повеќе нема да шефува во Македонија и граѓаните, туку тој што ќе ја води владата ќе разговара и ќе го слуша народот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва, на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни избори, беше во посета на Крива Паланка. Мицкоски...

Македонија 05.07.20 | 16:59

Мицкоски: За Заев „Дрекселмајер“ е всушност Дрекслер и Маер или што би рекле моите домаќини,господине Заев не се башка луѓе

Зоран Заев беше пратеник, градоначалник, премиер. За господинот Зоран Заев германскиот инвеститор https://mk.draexlmaier.com е всушност Дрекслер и Маер или што би рекле моите домаќини...