Ознака: христијан мицкоси
Економија 31.03.20 | 16:46

Мицкоски: Помалку од една третина од фирмите ќе ги исполнат условите на Заев и Спасовски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше запрашан дали според условите што ги нуди владата за приватните фирми да користат 14.500 денари од владата дури...

Македонија 29.03.20 | 13:06

Владата објавува приватна комуникација, се жали дека Мицкоски врши притисок

Владата објави соопштение во кое вели дека „ги информира граѓаните дека опозицијата преку претседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, врши...

Економија 25.03.20 | 13:48

Ќе плаќаме поскапи кредити: Задоцнетите економски мерки на власта ќе бидат на грбот на граѓаните

Задоцнетите мерки на СДСМ и на Зоран Заев ќе се прекршат на грбот на граѓаните. Поради тоа, граѓаните ќе плаќаат повисоки камати на задолжувањата кои сигурно ќе се случат...

Македонија 23.03.20 | 12:00

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски: