Ознака: Кристијан Костов
Македонија 15.06.20 | 13:21

Отворени се два нови оддели во ГОБ „8 Септември“, болницата има капацитет, само персонал ни фали, вели директорот д-р Костов

Поради зголемн број пациенти во ГОБ „8 Септември“ од синиќа се отворени нови два оддели за лекување на заразени со ковид-19. Во моментов во болницата се лекуваат 83 пациенти...

Македонија 08.06.20 | 15:00

Тројца од 15 заразени здравствени работници од ГОБ „8 Септември“ се хоспитализирани

Тројца од 15 здравствени работници во ГОБ „8 Септември“ кои се заразени со ковид-19 се хоспитализирани. Станува збор за една медицинска и две болнички сестри, потврди...

Здравје 04.06.20 | 12:42

Наплив на пациенти болни од ковид-19 во ГОБ „8 Септември“, директорот Костов вели подготвени се за продолжениот викенд

Во ГОБ „8 Септември“ има наплив на пациенти болни од ковид-19, а директорот на болницата проф. д-р Христијан Костов вели дека се подготвени за продолжениот викенд. Во...

Македонија 15.04.20 | 21:51

Костов: Околу 70 проценти од капицететот на ГОБ „8 Септември“ наменет за лекување на пацинети со ковид 19

Вкупно 28 пациенти заболени од коронавирус досега биле примени во Градската општа боница „8 Септември“, која од 22 март официјално со одредба на Владата и на Министерството...

Здравје 28.03.20 | 17:59

Еден заболен од корона сместен во ГОБ 8 „Септември“

Еден заболен од корона е сместен во болницата „8ми септември“ – посочи директорот на ГОБ, Христијан Костов, во вестите на ТВ 24. Тој потенцираше дека болницата е одредена...

Црна хроника 29.11.19 | 13:24

Боки 13 ќе остане во ГОБ „8 Септември“ најдоцна до понеделник

Бојан Јовановски, познат уште како Боки 13 ќе остане најдоцна до понеделник, втори декември во ГОБ „8 Септември“, соопшти директорот на болницата доц. д-р Христијан Костов. Јовановски...

Македонија 08.10.19 | 22:05

Костов: Боки 13 нема посериозни нарушувања на здравјето

Директорот на Градската општа болница „8 Септември“, Христијан Костов, вели дека Бојан Јовановски нема сериозни нарушувања на здравјето, откако првоосмничениот во...

Македонија 07.09.19 | 11:24

Не превртувал очи, топло му било

Директорот на ГОБ „Септември“ Кристијан Косотов демантира дека неговата реакција се однесува на тоа што го зборувал премиерот Зоран Заев, кој во моментот кога Костов...

Македонија 28.02.19 | 09:06

Новиот оддел за трауматологија во ГОБ ќе се затвори штом ќе заминат повредените од Ласкарци

Болничкиот дел на новиот оддел за трауматологија во Градската општа болница „8 Септември“ профункционира во полн капацитет само додека таму се лекуваа повредените...

Македонија 21.02.19 | 20:43

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Костов во ГОБ

Во 20.30 часот во ГОБ „8 Септември“ прес-конференција ќе одржи директорот на Христијан Костов.

Македонија 15.02.19 | 16:52

Костов: Mажи на возраст од 40 до 50 години со повреди на мозокот се двајцата во критична состојба

Нема влошување на состојбата од витално живото загрозувачки карактер на некои од повредените во завчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, кои се...

Македонија 14.02.19 | 18:25

Костов: Двајца пациенти од синоќешната несреќа се во критична сосотојба

Пет лица се сместени на Одделот за интензивна нега во ГОБ „8 Септември“, од кои двајца се во критична состојба, по синоќешната автобуска сообаќајна несреќа што се случи...