Ознака: хорор
Балкан 16.11.21 | 22:15

Хорор во Албанија: Маж го киднапирал, убил и закопал детето на соседите во сопстениот двор

Албанската јавност вечерва ја вознемири веста за грозоморен чин што се случил во селото Грецал кај Фиер. Клодиан Чаламани (38), кој по приведувањето на распитот го признал,...

Македонија 29.09.21 | 15:50

Кучето што лута низ ходниците е најмалиот проблем во руинираната кратовска болница

Испокршени прозорци, ѓубре, улични кучиња по ходниците, нефункционални тоалети… Ова го покажуваат вознемирувачките фотографии од болницата во Кратово испратени до...

Балкан 07.03.21 | 18:49

Две минути хорор: На прес беа објавени снимките од злосторствата на Беливук и бандата, самите ги снимале измачените жртви

Анализа на ситуацијата на Косово и притисоците од надвор, забрзување на вакцинацијата, борбата против ораганизираниот криминал и набавка на опрема на безбедоносните...

Мода и убавина 03.03.21 | 23:19

Белграѓанки унаказени во салон за убавина: Како жртви од пожар сме!

Застрашувачки фотографии на унаказени Србинки кружат на социјалните мрежи. Сите тие после таканаречениот бразилски естетски зафат добиле страшни красти, изгореници...

Филм 21.10.20 | 11:06

Според срцевиот ритам на гледачите одреден најстрашниот хорор на сите времиња

Мерењето на пулсот на гледачите додека гледале хорор филм открива кој е најстрашниот. Тоа е филмот „Hereditary“, од 2018 година. Експертите за мерење од платформата „GIGACalculator“...

Балкан 03.10.20 | 13:25

Синот го јадел телото на мртвиот татко за да преживее

Во стан во населбата Глогоњски рид во Белград српската полиција пронашла тело  на мртов маж. Се претпоставуваше дека станува збор за човек кој починал сам, заборавен...

Балкан 01.10.20 | 22:00

Со часови го сечела по телото зошто мислела дека е љубовник на нејзиниот сопруг

Српската полиција уапси жена во селото Стрижило кај Јагодина под сомнение за киднапирање и мачење на наводниот љубовник на нејзиниот сопруг заедно со друг маж. Пеколниот...

Балкан 21.08.20 | 20:37

Ѝ ја избричиле главата, од ќотекот ѝ скршиле ребро: Родители претепаа 17-годишна девојка зошто се гледала со Србин

Седумнаесетгодишна девојка, по потекло од Босна, доживеала хорор откако нејзините родители и роднините брутално ја претепале зошто се забавувала со момче од Србија. Инцидентот...

Балкан 27.06.20 | 09:40

Вујко си го силувал внукот, ден по роденденот детето се пожалило на болки

Триесетгодишниот А.П. од Сремски Карловци, град во близина на Нови Сад, Србија, е уапсен под сомнение дека го силувал деветгодишниот внук по семејна забава. Полициски...

Калеидоскоп 07.04.19 | 18:05

Полицијата едвај го тргнала од лешот: Си замислил дека е половина човек, а половина куче, ‘ржел додека го јадел лицето на својата жртва!

Бившиот студент Остин Херуф (22) верувал дека е „половина човек, половина куче“ кога на 15. август 2016. година ги убил Џон Стивенс и Мишел Мишон, во нивната куќа. Кога полицијата...