Ознака: хомосексуалци
Семејство 14.09.19 | 23:15

Имам сопруга и три деца, но кога ќе го видам мојот млад колега, целосно се губам

Терапевтката од британскиот портал „Сан“, Диадре, ја споделува приказната за 38-годишниот маж, кој побарал помош од неа. Мажот бил во среќен брак веќе 15 години и со својата...

Калеидоскоп 27.06.19 | 10:05

Принцот Вилијам отворено: Немам проблем ако моите деца се хомосексуалци

Принцот Вилијам и војвотката Кејт важат за родители кои добро ги воспитуваат своите деца. Како идни крал и кралица, нивниот став околу чувствителните општествени прашања...

Балкан 17.04.19 | 12:41

Србинките веќе не ни ја сакаат спермата

Жените во Србија кои сакаат потомство, а немаат партнер, веќе нема да морат да одат во Македонија по донирани сперматозоиди, пишува српски „Телеграф“. Со донесувањето...

Македонија 07.03.19 | 22:58

Шекеринска: Хомосeксуалците се добредојдени во нашата армија

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која деновиве е во работна посета на Вашингтон, во изјава за МИА рече дека една од главните цели на посетата е „да го држиме...