Ознака: Хирстијан Мицкоски
Македонија 18.06.22 | 21:11

Mицкоски се симна меѓу народот: Maкедонија е тука, ја има

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ слезе меѓу народот и така го започна својот говор на вечерашниот протест на опозицијата. Тој рече дека никогаш немало толку народ пред Владата...

Македонија 20.05.22 | 13:41

Mицкоски за предлогот на Макрон: Таквите предлози треба побрзо да се отфрлат, затоа што е преголема нашата инвестиција во ЕУ

Kоментирајќи го предлогот на Емануел Макрон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсетува дека тоа е стар предлог на Франција, но она што е ново е што Владата на...

Македонија 20.03.22 | 14:44

Мицкоски: Политиките на СДСМ се катастрофални, го полнат буџетот за да крадат, ако не се пљачка ќе има пари и за повисоки плати и пензии

Политиките на СДСМ се катастрофални. Неколку кризи се позади нас и моментално живееме во услови на криза. Во претходната ковид криза последни бевме по добивањето на...

Скопје 01.03.22 | 22:04

Мицкоски: Власта е исплашена од предвремени избори, најавувам сериозен проeкт за Скопје и економијата

Некој ќе рече на овие им е само до власт. Но, не ни е само до власт, ако така гледаме можеби ние сега сме во најкомотна позиција, двапати поголем рејтинг, 50-тина општини,...

Македонија 17.01.22 | 21:43

Добро е Петков да каже кој го кренал Илинденското востание и дали смета дека Гоце како нас е Македонец

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, вели дека добро е бугарскиот премиер Кирил Петков при утрешната...