Ознака: хемороиди
Здравје 20.12.19 | 19:23

Со овој лек, проблемот со хемороиди станува минато

Ако имате проблем со хемороиди, пробајте го овој природен рецепт. Сигурно ќе ви помогне! Многу луѓе имаат проблеми со хемороидите, а често не сакаат да одат на лекар и...

Здравје 01.03.19 | 16:41

Во ПЗУ „Д-р Митаноски“ се вршеле операции на црно

Недостасуваат документи во документацијата што ја доставиле сопствениците на приватните ординации „Јанита“ и „Д-р Крсте Митаноски“ до сантарните инспектори. Лекарите...

Црна хроника 24.02.19 | 16:13

Булент Ибрахим бил опериран во супстандардни услови, обвинува неговото семeјство

Од понеделникот до средата, Ибрахим примал инфузија од докторот кој го оперирал во изнајмената операциона сала во Аеродром. Состојбата се влошувала од минута во минута,...

Здравје 22.02.19 | 18:20

ДСЗИ: Операцијата на починатото момче ја извршил лекар од ПЗУ„Јанита“ во изнајмена сала

Државниот санитарен и здравствен инспекторат го соопшти името на ординацијата каде што му била извршена интервенција на 29 годишно момче кое што вчера почина во Градската...