Ознака: хаваи
Свет 11.10.21 | 10:11

Се тресеа ѕидови: Хаваите погодени од силен земјотрес

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран јужно од островот Хаваи. Американскиот геолошки институт објави дека првично, нема предупредување...

Естрада 06.08.21 | 12:16

Бритни Спирс со свршеникот „избегале“ на Хаваи и планираат рајска венчавка

Поп-пејачката Бритни Спирс, со својот свршеник Сем Асгари, е на одмор на хавајскиот остров Мауи. Како што пишува „Ин тач викли“, таа не само што избегала од папараците...

Естрада 04.12.20 | 21:46

Задникот ти е дупло поголем отколку пред короната: Убавата манекенка доби критики за објавената фотографија

Една од најпознатите топ-модели на светот и еден од „ангелите на Викторија“, Сара Сампајо, на социјалните мрежи се пофали со фотографија којашто преедизвика многу...

Свет 28.12.19 | 12:16

Пронајдени шест тела во урнат хеликоптер на Хаваи

Телата на шест лица се пронајдени во остатоците од хеликоптерот што се урна на хавајскиот остров Кауаи, соопштија локалните власти. По потрагата по хеликоптерот што...

Свет 22.06.19 | 09:57

Авионска несреќа на Хаваи, загинаа сите патници и членови на екипажот

Девет лица загинаа во авионска несреќа што се случи ноќеска на Хаваи, јави „Фокс Њуз“. Мал двомоторен авион од типот „Кинг Ер“ се урнал во близина на аеродромот Дилингам...

Патувања 20.03.19 | 15:03

Хаваи ја забрануваат пластиката во рестораните

Хаваите би можеле да бидат првата американска држава, која ќе ја забрани употребата на пластични предмети во рестораните, а тоа ќе се случи доколку се донесе закон со...

Свет 10.02.19 | 22:29

На Хаваите падна снег

Американските медиуми јавија дека на пацифичкиот северозапад падна снег, а жителите го одбележаа со заминување на санкање и скијање на околните брда. Во некои области...