Ознака: Хашиш
Црна хроника 26.10.20 | 14:23

Отворена истрага против Турчинот фатен со 110 килограми хашиш кај Охрид

Основното јавно обвинителство Охрид донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, турски државјанин, за кој постои основано сомнение дека сторил...

Црна хроника 06.09.20 | 15:20

Секој си имал свое задолжение: Прилепчани пренесувале и продавале дрога хашиш

Основното јавно обвинителство Прилеп поведе постапка против три лица, сите од село Дебреште, поради постоење на основано сомневање дека сториле кривично дело – Неовластено...

Црна хроника 03.09.20 | 12:52

Истрага против 45-годишен скопјанец за трговија со хашиш во Куманово

Основното јавно обвинителство Куманово нареди отворање истрага против 45-годишник од Скопје, за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено...

Црна хроника 15.01.20 | 13:29

Скопјанец под истрага за нелегална набавка на хашиш смола и масло од Албанија

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице од Скопје осомничено дека сторило кривично дело „неовластено...

Свет 10.01.20 | 13:19

Запленети 3,5 тони хашиш

Во Португалија се запленети 3,5 тони хашиш, што е второ одземено поголемо количество дрога, откако пред три дена беа откриени 825 килограми кокаин. Хашишот, чија пазарна...

Црна хроника 14.11.19 | 14:45

Притвор за прилепчанец кај кого полицијата пронашла хашиш

Притвор од 30 дена за 43-годишен прилепчанец во чиј дом е пронајден хашиш, поради основано сомнение за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги. Надворешната...

Црна хроника 26.08.19 | 12:37

Турчин со повеќе од еден литар масло од хашиш слетал на скопскиот аеродром

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против турски државјанин кој живее во Австрија за кривично дело – Неовластено...

Свет 18.05.19 | 08:47

Во Италија запленет хашиш во вредност од 50 милиони евра

Италијанската полиција во близина на островот Маретимо, западно од Сицилија, заплени 5.474 килограми хашиш, чија вредност е проценета на 50 милиони евра. Дрогата била откриена...

Црна хроника 05.03.19 | 15:05

Притвор и кривична за скопски дилер

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...

Свет 13.01.19 | 08:57

Австралиски воен брод заплени над три тони хашиш во операција во Арапското Море

Австралиски воен брод заплени над три тони хашиш вреден околу 112 милиони долари за време на операција во Арапското Море. Фрегатата Баларат открила 3,1 тон од наркотикот...