Ознака: харви вајнстин
Естрада 06.04.21 | 13:31

Вајнстин го нарече судијата што му пресуди „неквалификуван“, бара укинување на казната

Поранешниот холивудски продуцент, Харви Вајнстин (69) побарал од Апелацискиот суд во Њујорк да ја отфрли пресудата за сексуален напад и силување, според која тој е виновен....

Свет 26.01.21 | 12:49

Жртвите на Харви Вајнстин ќе добијат 17 милиони долари отштета

Американскиот стечаен судија донесе одлука компанијата на филмскиот могул, Харви Вајнстин, да исплати 17 милиони долари отштета на жените, жртви кои го обвинија за сексуално...

Филм 24.02.20 | 23:03

Харви Вајнстин е виновен за силување

Харви Вајнстин, еден од најмоќните луѓе во Холивуд, е прогласен за виновен во случајот на сексуален напад што пред две и пол години го покрена движењето #MeToo. Шеесет и...

Свет 24.02.20 | 18:59

Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување

Харви Вајнстин, паднатиот титан на Холивуд чие сексуално злоставување на аспирантни млади женски актери го предизвика движењето #MeToo, конечно е изведен пред лицето...

Филм 06.01.20 | 21:51

Во судница со дубак, видно опаднат: Почна судењето на продуцентот Харви Вајнстајн

Судскиот процес против американскиот филмски продуцент Харви Вајнстајн, обвинет за сексуално злоставување и напади почна денеска во Њујорк. Вајнстајн дојде на суд...

Кариера 23.10.19 | 12:55

Селма Хаек за своето чудовиште: Сакаше заедно да се тушираме, да водам љубов со жена, а тој орално да ме задоволува

Кога во 2017 година му се приклучи на движењето #MeToo, холивудската дива Селма Хаек (53) во колумна за „Њујорк тајмс“ го опиша својот однос со продуцентот Харви Вајнстин...

Филм 02.02.19 | 22:17

Џон Малкович се враќа како Харви Вајнстин

  Американскиот актер Џон Малкович (65) ќе ја игра главната ролја во новата претстава инспирирана од озлогласениот холивудски продуцент Харви Вајнстин, кого повеќе...