Ознака: хари локвенец
Економија 09.05.22 | 16:51

Локвенец: Во завршна фаза сме на тендерската процедура за првата и втората фаза за пругата кон Бугарија

Директорот на ЖРСМ Инфраструктура, Хари Локвенец забележа дека европските средства во проектираниот седумгодишен буџет биле енормно зголемени во однос на изминатиот...

Економија 25.01.22 | 21:33

Локвенец верува дека до Софија ќе се оди со воз на почетокот на 2027 година

Директорот на Јавното претпријатие железничка инфраструктура, Железници на Република Македонија, Хари Локвенец вечерва информираше дека на почетокот на 2027 година...

Економија 08.11.21 | 11:58

Ловенец ќе се вклучи во транспорот на јаглен

Железници Инфраструктура се вклучува од логистички аспект во решевање на енергетската криза и презема активности да се стават во функција капацитетите за транспорт...

Македонија 18.08.21 | 10:29

Синовите на Локвенец повторно се тепале во дискотека?

Синовите на поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, сега директор на Македонски железници, Хари Локвенец, се истепале во прилепска дискотека. Во видеото кое се споделува...

Економија 10.07.21 | 20:31

Возот наречен желба: До 2026 година ќе биде готов проектот за пругата кон Бугарија

Хари Локвенец, директор на Јавното претпријатие за железничка инфраструктура, вели дека се создадени сите предуслови 2026 година да биде конечна рамка за завршување...

Економија 22.03.21 | 10:07

Хаварија на Коридорот 10 меѓу Скопје и Велес: Снегот ги запре возовите, работници заглавени по пругите

Од синоќа од 23 часот целосно е блокиран железничкиот сообраќајот на Коридорот 10 меѓу Скопје и Велес. Снегот ја скинал оптиката, а со тоа целосно е прекината и телекомандата...

Економија 12.02.21 | 10:47

Локвенец пак најавува дека ќе се гради пругата кон Бугарија

Повторни активности на терен за изградба на пругата кон Бугарија на почетокот на втората половина на годината, по заокружување на тековната претквалификациска фаза...

Економија 30.11.20 | 12:12

Локвенец ветува дека пругата кон Бугарија ќе биде готова за пет години

Хари Локвенец десет дена откако беше назначен за директор за Македонски железници – Инфраструктура вели дека претпријатието не трпи притисоци наметнати од бугарска...

Економија 17.11.20 | 19:49

Хари Локвенец е нов в.д. директор на ЈП за железничка инфраструктура „Железници“

Владата ќе му препорача на Управниот одбор на Јавното претпријатие за железничка инфраструктура Железници на Македонија – Скопје за в.д. директор да го именува Хари...

Твитови 22.03.20 | 13:09

Каде да донираме за децата на пратеникот, да не седат гладни?


Македонија 21.03.20 | 19:54

Кој ќе ми ги храни децата?, вели пратеникот на СДСМ Хари Локвенец, кој нема намера да се откаже од платата во борба со коронавирусот

Граѓаните ги повикуваат функционерите да се откажат од платите и да ги донираат на медицинскиот персонал кои се на првата линија со борбата со коронавирусот. Особено...

Македонија 23.02.20 | 13:44

Локвенец потврди дека на „бомбите“зборува Заев

Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и конструкции. Претседателот Заев во објавените тонски...

Македонија 27.01.20 | 20:32

Орце Камчев до Хари Локвенец: Дојди, види ги сите аудио и видео докази, па после кажи дали е рекет или поткуп!

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој истакна...

Економија 10.10.19 | 11:43

Некогаш „Лото шоу“, денес „успешна мерка“

Станови, автомобили, деловни простории, парични награди беа само дел од наградите на наградната игра „Фискална во рака, награди без мака“ организирана пред шест години...

Македонија 24.09.19 | 16:50

„Лидер“ открива: Синот на пратеникот Хари Локвенец сексуално нападнал девојка, а потоа ја тепал!

На 14 септември во локал во Прилел, Илија Локвенец синот на пратеникот Хари Локвенец извршил сексуален напад и физичко насилство, објавува ексклузивно „Економски лидер“. Како...

Македонија 12.09.19 | 13:47

Работните групи денеска работат на усогласување на ставовите за новиот закон за ЈО

Работните групи на парламентарните партии денеска работат на усогласување на ставовите за новиот закон за јавното обвинителство, изјави пратеникот Хари Локвенец додавајќи...

Здравје 23.03.19 | 14:47

Роднина на Локвенец поеднаков од еднаквите – добива концесија за општа медицина пред изборите

Постои сериозен сомнеж дека Поликлиника „Букурешт“ е ново жариште на продолжението на епидемијата на непотизам, обвини ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција...