Ознака: Хантер Бајден
Свет 14.08.23 | 13:20

Адвокатите на Хантер Бајден се откажаа од договорот за признавање вина

Адвокатите на синот на американскиот претседател Џозеф Бајден, Хантер, објавија дека се откажале од договорот за признавање вина за даночно затајување и обвиненијата...

Свет 09.06.23 | 11:24

Објавени 9 илјади скандалозни фотографии од синот на Бајден: Сликан гол со проститутки

Речиси 9.000 фотографии од лаптопот на Хантер Бајден се објавени на интернет од десничарската непрофитна организација Марко Поло, дознава британскиот таблоид „Дејли...

Свет 24.04.23 | 11:26

Синот на Бајден се крие во Белата куќа затоа што не платил алиментација

Адвокатите на поранешната стриптизета Лунден Робертс побараа во петокот судот во Арканзас да нареди апсење на Хантер Бајден, синот на американскиот претседател Џозеф...

Балкан 08.03.23 | 15:17

Jeремиќ одби да сведочи за бизнисите со Кинезите и синот на Бајден

Претседателот на Народната партија, Вук Јеремиќ, одби да сведочи и да им ги предаде на американските истражни органи информации за валканиот бизнис со кој работел со...

Балкан 13.02.23 | 22:09

Вук Јеремиќ преку синот на Бајден дошол на чело на ОН?

Во рамките на истрагата против Хантер Бајден, синот на Џо Бајден, Надзорниот комитет на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес ги проверува и неговите врски со...

Свет 30.03.22 | 09:07

Трамп: Путин да објави сè за бизнисите на Хантер Бајден во Русија

Поранешниот американски претседател, Доналд Трамп, го повика рускиот претседател Владимир Путин да ги објави сите информации за поврзаноста на семејството Бајден...