Ознака: Хајдук
Фудбал 27.05.22 | 13:03

„Шугава Риека, полна си со Срби, не грижи се Риека, има уште врби“, извикуваа навивачите на Хајдук

Навивачите на Риека, популарната „Армада“, со чамец пристигнаа во Сплит на финалето на Купот каде што на национална основа ги дочека навредата на „Торцидата“ во пристаништето...

Фудбал 06.12.21 | 10:06

„Го мразам Динамо, тоа српско име“ – пееја навивачите на Хајдук по победата над вечниот ривал

По долги години Хајдук го победи Динамо и тоа на Максимир. На победата најмногу и се израдуваа најверните навивачи на сплитските „били“ – популарната „Торцида“. Во...

Фудбал 25.11.21 | 15:24

Мишо Ковач на 80 години сними навивачка песна за Хајдук

Во 1975 година, Славиша Жингул го предводеше Хајдук до титулата шампион на Југославија и Купот на Маршал Тито, а  Мишо Ковач победи на Фестивалот за поп музика во Сплит...

Фудбал 01.11.21 | 14:00

Ангеловски меѓу кандидатите за нов тренер на Хајдук

Поранешниот македонски фудбалски селектор Игор Ангеловски е во потесниот круг кандидати за нов тренер на хрватскиот прволигаш Хајдук, јавија денеска локалните медиуми. Ангеловски...

Фудбал 01.11.21 | 13:10

Oд Фенербахче до сплитските „били“: Mрме кандидат за тренер на Хајдук

Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, е еден од кандидатите за нов тренер на Хајдук, пренесуваат хрватските медиуми. Ангеловски...

Фудбал 31.08.20 | 14:26

Ренова ќе го пречека Хајдук

Екипата на Ренова ќе го пречека хрватскиот великан Хајдук, во второто квалификациско коло од Лига Европа. Ждрепката извршена во на Европската фудбалска асоцијација...

Фудбал 18.07.19 | 23:36

Хајдук елиминиран од малтешки Гзира јунајтед, незадоволни навивачи влетаа на терен

Хрватскиот великан Хајдук доживеа шок, на домашен терен пред 20.000 публика беше совладан од малтешкиот Гзира јунајтед и елиминиран по првото квалификациско коло во Лига...