Ознака: гужви
Сервиси 17.08.22 | 18:49

На граничниот премин „Табановце“ се чека околу еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин „Табановце“ се чека од 40 минути до еден час за влез и излез...

Сервиси 10.08.22 | 09:25

Гужви по патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Автомотосојузот...

Сервиси 01.08.22 | 08:46

Гужви на Богородица, уште повеќе на Табановце

На ГП „Табановце“ изутринава времето на чекање за влез во државата е околу еден час, а на ГП „Богородица“ за излез од државата се чека околу 40 минути. На останатите...

Сервиси 21.07.22 | 19:10

Гужви на Табановце и за влез и за излез

На граничниот премин Табановце попладнево за влез и излез од земјата се чека околу еден час, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. На останатите гранични премини,...

Македонија 20.07.22 | 09:21

И летово нема пасоши, прв слободен термин е крај на август

Како по традиција и ова лето чекањето да извадат нови пасоши им задава главоболки на граѓаните на Скопје кои веќе ги испланирале своите годишни одмори, пишува „Вечер...

Сервиси 04.07.22 | 18:16

Гужви на Табановце и на Богородица

Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Како што соопштија од АМСМ, поради...

Македонија 07.03.22 | 22:17

Редици на бензинските пумпи

На бензинските пумпи низ Скопје вечерва има зголемена фреквенција на возила откако Регулаторната комисија за енергетика објави дека од полноќ цените на горивата се...

Здравје 10.08.21 | 18:31

На луѓето им е поважно одењето во кафеани од сопственото здравје, покажаа гужвите пред вакциналните пунктови, смета проф. Дејан Трајковски

Доколку услов за одење на свадба во затворен простор беше вакцинираноста со две дози и изминати две недели по втората доза, тоа би имало логика и некаков ефект врз намалувањето...

Здравје 09.08.21 | 13:41

Д-р Александар Стојанов: И вакцинираните лица да избегнуваат собири

Вакцината штити од ковид и со неа е многу полесно да се функционира. Минатото лето немавме вакцина, а сега кога ја имаме, нема голем интерес за неа. Она што е многу важно...

Македонија 12.07.21 | 16:26

Првиот ден од вакцинација без термин помина со гужви и турканици

Нервозни граѓани, револт, гужви, турканици. Прв ден вакцинација без закажан термин – состојбата по скопските поликлиники на раб на ескалација. Во Јане Сандански превентивно...

Македонија 05.10.20 | 10:14

Лазаров: Донесовте безвластие уште толку и сеа немате муда да спроведете закон и ред

Не може пазарна инспекција да ни ја води борбата со SARS-CoV-2 бе неспособни едни, реагира доктор Ненад Лазаров. Сакавте избори у сред разгорена епидемија за „да има стабилна...

Црна хроника 04.10.20 | 19:26

Вака изгледаше вчера Битола, казни за два локали

И во Битола вчера пазарните инспектори забележале непочитување на здравствените протоколи за заштита од Ковид 19. Директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко...

Скопје 03.10.20 | 11:34

Законите не важат за сите? Вака изгледа „Мош“ во петок навечер

Во ден кога беа забележани рекордни 225 новозаболени од ковид-19 во Македонија, а учениците учат онлајн, ова е сликата од еден познат скопски бар.   И покрај забраните...

Македонија 23.08.20 | 20:02

Километарски колони на патот кон Скопје, сите се враќаат од викенд

Огромни гужви има попладнево на патот од Охрид кон Скопје. На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од километарски колони, а како и секоја година најкритично...

Економија 18.08.20 | 12:51

Некој чека со часови, некој се турка прв да влезе – гужви и турканици и пред тетовските банки

Редици луѓе без растојание има пред сите банки во Тетово, претежно пензионери и други лица кои сакаат да отворат нови трансакциски сметки откако пропадна Еуростандард...

Економија 17.08.20 | 14:44

Турканици, кавги, нервоза: Граѓаните со сметка во Еуростандард бараат спас во другите банки

Уште од раните утрински часови пред речиси сите експозитури во Скопје, но и во целата земја, може да се забележат редици луѓе кои сакаат да отворат сметки во банките,...

Сервиси 07.09.19 | 09:16

На Богородица – митинг

На граничкниот премин „Богородица“ за излез од земјава нема каде игла да се фрли. Продолжениот викенд направи метеж на преминот кој води до најблиското море. Според...