Ознака: Грузија-Македонија
Фудбал 12.11.20 | 20:45

Галерија наречена РАДОСТ!

Моментите на среќа на македонската фудбалска репрезентација по победата над Грузија. Вечерва пејат милиони како еден глас: (фото: ФФМ) (фото: ФФМ) (фото: ФФМ) (фото: ФФМ) (фото:...

Македонија 12.11.20 | 20:26

Филипче: Славете со почитување на мерките!

Браво момци Македонци!, порача министерот за здравство Венко Филипче и се приклучи кон честитките за македонската фудбалска репрезентација која вечерва со победата...

Фудбал 12.11.20 | 20:06

Пандев кренат на раце, се слави низ цела Македонија

Македонските фудбалери го кренаа на раце капитенот Горан Пандев по историската победа над Грузија со која нашата репрезентација првпат во својата историја обезбеди...

Фудбал 12.11.20 | 19:56

Maкедонија на нозе, одиме на Европско!

Македонската фудбалска репрезентација се пласира на Европското првенство во фудбал. Вечерва, во Тибилиси, македонските фудбалери испишаа историја. За единствениот...

Фудбал 12.11.20 | 19:22

Првиот гол за Пандев, Македонија води!

Македонската фудбалска селекција води во Тбилиси против Грузија со 0-1. Голот го постигна македонскиот ас Горан Пандев во 55. минута во одлична акција се Елмас и Несторовски:

Фудбал 12.11.20 | 17:50

Oва се играчите што за кратко ќе излезат на теренот во Тбилиси

За кратко почнува историскиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација за пласман во Европското првенство. Ова се стартните состави на Македонија и Грузија:  

Твитови 12.11.20 | 16:16

Опериран од рак ќе ве гледам од болница, после нека се умира

МАКЕДОНИШТЕ НА ВЕКОТ!!! 👏🏆 pic.twitter.com/vEqFGfweFJ — Footbla (@FootblaDigital) November 12, 2020 Spremen bratu pic.twitter.com/f2dXCwizmV — Dejan S (@dejan_monica) November 12, 2020

Фудбал 08.09.20 | 11:40

Победа за Македонија: Нашата репрезентација вечерва против Грузија

Денес започнуваат натпреварите од второто коло во Лигата на нациите. Уште еден дел од интересни судири претстојат на терените на Стариот континент. Шпанија ќе се обиде...