Ознака: григор димитров
Спорт 13.07.20 | 21:57

Димитров оздраве од корона вирусот

Бугарскиот тенисер Григор Димитров закрепна од коронавирусот. Тој објави дека е позитивен на корона вирус на 21 јуни, кога се играше последниот ден од Адрија тур во Задар. Финалето...

Останати спортови 22.06.20 | 09:41

Задар во паника, со кого се дружел Димитров кој е позитивен на ковид-19?

Огромна паника владее во Задар откако беше обелоденето дека Григор Димитров е позитивен на Ковид-19. Бугарскиот тенисер веќе ја напушти Хрватска, но веднаш по информацијата...

Спорт 22.06.20 | 09:30

Уште тројца тенисери заразени со коронавирус, меѓу нив и Бора Чориќ

Бугарскиот тенисер Григор Димитров е заразен со коронавирус поради што е откажано финалето на Адриа Тур во Задар помеѓу Новак Ѓоковиќ и Андреј Рубљов. Уште три тенисери...

Останати спортови 22.06.20 | 08:50

Тенисерот Димитров позитивен на коронавирус

Последниот натпревар на ревијалниот турнир во Задар, „Адрија Тур“ е откажан. Во решавачкиот натпревар требаше да се сретнат Новак Ѓоковиќ и Андреј Рубљев. Причината...

Спорт 21.06.20 | 21:05

Ѓоковиќ не игра во финалето во Задар поради коронавирус

Финалниот натпревар на Адриа тур во Задар е откажан откако бугарскиот тенисер Григор Димитров објави дека е позитивен на коронавирус. Во финалето требаше силите да...