Ознака: грешно знаме
Македонија 04.03.20 | 15:51

Верувале или не, пак го згрешија знамето

Верувале или не, владиниот ПР тим повторно не го погоди знамето на Латвија. Иако овојпат ја погодија формата, на средбата на техничкиот премиер со земјите од групата...

Македонија 11.12.19 | 09:38

Ванковска: Кога си „гуштер” па стоиш во став мирно пред знамето на Аризона

Она кога си „гуштер”, кој ниту служел воен рок (бил неспособен), ниту знае географија (или нешто друго), па стоиш во став мирно пред знамето на Аризона, пишува професоорката...

Твитови 10.12.19 | 22:50

Илиевски за резилот на Шекеринска: Ќе далдисам некој ден, жими све

Шекеринска се пофали со „македонското“ знаме

Македонија 10.12.19 | 21:36

Шекеринска се пофали со „македонското“ знаме

Тамам кога ќе си кажете „Ова е дното“, од категоријата испади на СДСМ во потсекот  „грешни знамиња“ доаѓа нов хит, овојпат од министерски ранг. Откако јавноста збесна...

Македонија 29.11.19 | 08:55

Андоновски до Жерновски: Да земете атлас и да ги поднаучите знамињата кога веќе 25 години државата ви го плаќа и данокот!

Добро би било, затоа што сте во дипломатија, да земете атлас и да ги поднаучите знамињата, му порача Стефан Андоновски, советник за меѓународни односи од ВМРО-ДПМНЕ, на...

Твитови 27.11.19 | 19:47

Ние барем само знамиња грешиме…

pic.twitter.com/CrMObYcPMs — Мада Фака (@h3xman) November 26, 2019

Македонија 12.11.19 | 16:46

Комедија од дипломатија: Наместо на Холандија Жерновски го постави знамето на Јемен

Го сменила Холандија името или не, нам ништо не ни менува. И онака нашата комедија од дипломатија и очаен протокол нема да ја сменат навиката да ги навредуваат другите...

Балкан 03.10.19 | 22:18

Не ни оди со знамињата: Пендаровски му се извини на Ѓукановиќ за неправилно поставеното знаме

Кабинетот на претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски се извини поради превидот за време на официјалната посета на црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ...

Македонија 26.08.19 | 13:12

Владата не го погреши знамето на Србија – Брнабиќ пречекана без знаме

Протоколот на Владата си ја научи лекцијата, но не да го поставува вистинското знаме пред делегацијата која доаѓа, зашто другото е дипломатски скандал и навреда, ами...

Македонија 03.07.19 | 17:23

Мерко го испочитува Тимоние, Живка го навреди: СДСМ го пречека Французинот со холандско знаме

Гафот со летонското знаме истакнато пред Владата за пречекот на австрискиот канцелар Себастијан Курц стана практика. Штом пред протоколот на СДСМ ќе се исправи предизвикот...

Ракомет 18.06.19 | 15:17

Знамето на Австрија пак смешано со она на Латвија

Неполна година по скандалот кога австрискиот канцелар Себастијан Курц во македонската влада беше пречекан со знамето на Латвија, историјата се повтори. Скандал: Австриецот...