Ознака: Грделичка клисура
Балкан 12.04.21 | 15:47

На денешен ден НАТО го гранатираше возот во Грделичка клисура

На денешен ден во 1999 година се случи едно од најголемите злосторства од страна на НАТО. Во утринските часови беше гранитиран возот во Грделичка клисура. Возот одеше...

Балкан 03.06.19 | 10:06

Србите го платиле автопатот двојно поскапо од оној во Македонија

Србија плати скоро двапати повеќе по километар за автопатот низ Грделичка клисура, отколку што Македонија ја коштатше за ист дел, во целиот профил на автопатот, пред...

Балкан 17.05.19 | 10:43

Вучиќ: Заев на отворање на јужниот крак на Коридор 10

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека на утрешното отворање на јужниот крак на автопатот на Коридор 10 низ Србија ќе присуствува и македонскиот...

Балкан 11.05.19 | 16:29

Од среда за три часа сме во Белград – се отвара автопатот Грделичка клисура кон Македонија

На 15 мај се пушта во употреба делницата кај Грделичка клисура, Србија преку коридорот 10 ќе биде целосно поврзана со 600 киометри долг автопат од границата на Македонија...