Ознака: грчец
Македонија 31.03.21 | 14:01

Ние сме статистичари, а не полицијаци: Симовски не знае дали некој од нарко бандата од Грчец требало да биде попишувач на пописот

Откако вчера портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски посочи дека еден од попишувачите во Сарај бил уапсен во полициската акција „Планина“ и побара...

Македонија 29.03.21 | 09:19

Заев и Спасовски да кажат што договарале на софра со наркобосовите од Грчец и Арачиново

И по три дена откако се појавија фотографии од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и братот на премиерот Зоран Заев, Вице Заев, на софра со наркобосовите...

Црна хроника 26.03.21 | 15:23

Костовски: Кој од врвот на власта ги штити наркобосовите од Грчец и Арачиново? 

Пратеникот Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ прашува кој од врвот на власта ги штити наркобосовите од Грчец и Арачиново? Кој е кртот, не е вистинското прашање! Акцијата е...

Македонија 26.03.21 | 15:16

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски треба да одговара затоа што им е овозможено бегство на наркобосовите

Залудно Оливер Спасовски ја лажеше јавноста кога денес се соопшти дека акцијата „Планина“, во која што беше кажано дека е сузбиена огромна нарко – група, всушност...

Твитови 26.03.21 | 15:02

Не знам како станавме држава во која буквално дефиницијата за неуспех се претставува како победа

Година дена го спремале случајот, знаеле дека нема да најдат ништо, главните избегале ама акцијата у Грчец била успешна🤦 Ја стварно не знам како станавме држава у која...

Вести 26.03.21 | 13:19

Русковска: Акцијата „Планина“ беше пробиена, наркобосовите од Грчец и Гази Баба се во бегство

Цела година двајца јавни обвинители заедно со истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал ги следеле двете криминални групи чии...

Црна хроника 26.03.21 | 13:00

Акцијата беше пробиена, наркобосовите од Грчец и Гази Баба се во бегство: Русковска откри детали за случајот „Планина“

Шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска, имаше прес-конференција во врска со спроведената акција во...

Црна хроника 25.03.21 | 13:03

Русковска за акцијата во Грчец: Цела година собиравме докази, имаше и ПИ-мерки и следење

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска соопшти дека акцијата во Грчец и во други делови во Скопје, која сѐ уште е во...

Црна хроника 25.03.21 | 11:20

Приведени 21 лице, запленети дрога, пари, автомобили, мобилни телефони

Приведени се 21 лице, пронајдена и запленета е дрога, пари, автомобили, мобилни телефони, во денешната полициска акција во Грчец, Гази баба, Чаир и Синѓелиќ. Извори од истрагата...

Црна хроника 25.03.21 | 10:06

Голема акција: Се апси криминална група во Грчец и Гази Баба

Голема акција во моментов се одвива во Грчец и Гази Баба.Засега се уапсени 21 лице за трговија со дрога. Во акцијата се вклучени екипи на специјалните единици на МВР. Станува...

Црна хроника 15.01.21 | 20:58

Изгоре голф во Грчец

Вчерана рано утрината изгорел автомобил марка „Голф“ во селтото Грчец. На 15.01.2021 во 03:20 часот било пријавено дека во с.Грчец, скопско, настанал пожар во патничко возило...

Црна хроника 06.01.21 | 20:01

Во Грчец пронајдено украдено „Ауди“, еден приведен

Полициски единици, во акција во село грчец пронашле „Ауди“ украдено на булевар „Партизански одреди“ во Скопје На 05.01.2021 по преземени мерки и активности полициски...

Црна хроника 09.11.20 | 10:42

Приведено лице во Грчец за издржување затворска казна

Вчеравечер околу 20.00 часот во с.Грчец, скопско, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле А.С.(34) од истото село за издржување затворска...

Црна хроника 18.04.20 | 12:03

Уапсен маж од Грчец баран со потерница

На 17.04.2020 во с.Сарај е лишен од слобода А.Љ.(40) од с.Грчец, кој се барал по централна потерница во врска со чл.396 од Кривичниот законик, информира МВР. На А.Љ. му е определена...

Црна хроника 28.01.20 | 09:52

Притвор од 30 дена за Зекирија Љатифи од Грчец

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 35-годишниот  Зекирија Љатифи и 41-годишниот Абдулрахим Љатифи од Грчец,скопско, за „Недозволено...

Црна хроника 28.01.20 | 09:34

МВР апси во Грчец

Во акција на скопската полиција во селото Грчец, уапсено е едно лице, додека по друго се уште се трага. Против двајцата, коишто се роднини, се поднесени кривични пријави...

Црна хроника 10.12.19 | 10:34

Детали по претресите на МВР во Грчец и Арачиново

За правилно информирање на јавноста во поглед на постапувањето на Основното јавно обвинителство Скопје по извршените претреси од страна на МВР во Грчец, Арачиново...

Црна хроника 11.09.19 | 23:00

Полициска акција во Сарај, Студеничани и Грчец

На подрачјето на Сарај, како и во селата Грчец и Студеничани во тек е голема полициска акција, објави „Алсат“. Според телевизијата во акциите учествуваат припадници...

Македонија 02.09.19 | 14:55

Полицајци и инспектори Албанци: Подготвени сме да ги уништиме наркобандите во Арачиново и Грчец, но имаме пречки од МВР

Полицајци и инспектори од Скопје, од албанска националност, велат дека се подготвени да влезат во Арачиново и Грчец за да ги разбијат наркобандите, но пречки им се блиските...

Црна хроника 25.04.19 | 11:37

Втор пат во 8 месеци: Жител на Грчец фатен спроти Лептокарија со пиштол и пет куршуми

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило кривично дело – Неовластено изработување, држење и тргување...