Ознака: гранични премини
Сервиси 24.10.22 | 20:06

Заврши продолжениот викенд и границите се „затнаа“ од автомобили

На граничниот премин „Богородица“ вечерва времето за чекање за влез во државава е повеќе од еден час, информираат за МИА од Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму...

Сервиси 08.10.22 | 07:52

Без гужви и чекање на граничните премини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Сервиси 14.08.22 | 09:06

На „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу еден час, на „Богородица“ 40 минути

На граничните премини „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу еден час за влез и излез од државата. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги...

Сервиси 12.08.22 | 08:04

На „Табановце“ и „Богородица“ се чека максимум половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини утрово е зголемен. На ГП „Табановце“ времето на чекање за влез и излез од државата е околу 30...

Сервиси 10.08.22 | 18:19

Гужви на границата кон Србија: На „Табановце“ се чека час и половина, на „Пелинце“ еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен. На ГП „Табановце“ времето на чекање за излез од државата е околу 90 минути....

Сервиси 08.08.22 | 21:09

Зголемен интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу еден час. На ГП Богородица времето...

Сервиси 02.08.22 | 09:50

На граничните премини Табановце и Богородица за влез и излез во земјата се чека еден час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните...

Сервиси 17.07.22 | 10:34

Гужва и колони на Богородица за излез и на Табановце за влез во државата

Поради зголемена фреквенција на возила, на Граничниот премин Табановце за влез во земјава се чека околу еден час, а на ГП Богородица за излез од државава времето на чекање...

Сервиси 25.06.22 | 09:02

Зголемен интензитет на сообраќај надвор од градските средини и на граничните премини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини Богородица...

Сервиси 30.04.22 | 18:37

На граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини...

Сервиси 12.11.21 | 08:35

Сообраќајот по суви коловози, нема чекање на граничните премини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Сервиси 07.11.21 | 09:57

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од македонска...

Сервиси 28.08.21 | 09:57

Сообраќајот на граничните премини се одвива без подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на патните правци надвор од градските средини...

Сервиси 21.08.21 | 18:17

На Табановце се чека околу еден час, а на Богородица околу 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На г. п. Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу 1 час, а на г. п. Богородица...

Сервиси 01.08.21 | 10:57

Колони возила на граничните премини „Богородица“ и „Ќафасан“

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради зголемена...

Сервиси 31.07.21 | 11:43

На граничните премини се чека по еден час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните...

Македонија 05.04.21 | 17:50

Нема да има дополнителни мерки за затворање на граничните премини

Заострувањето на мерките во земјава нема да важи за граничните премини, каде тшо нема да има дополнителни мерки за затворање затоа што било увидено дека заразата се...

Балкан 02.01.21 | 10:53

Словенија почна со тестирање на сите патници на граничните премини и на аеродромот во Љубљана

Словенија од денеска пушти во употреба станици за брзо тестирање на корона вирус на пет гранични премини со Хрватска, како и на аеродромот во Љубљана. Воведено е правило...

Сервиси 04.08.20 | 14:30

Грчкитe гранични премини „Дојрани“ и „Ники“ остануваат затворени до 15 август

Грчкитe гранични премини „Дојрани“ и „Ники“ остануваат затворени за сообраќај, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.  МВР ги известува граѓаните дека...

Македонија 26.06.20 | 09:09

Се стравува дека ќе донесат голем број заболени: Од денеска слободно може да се влезе во Македонија

Од денеска целосно се отвораат сите гранични премини во државата со што македонските државјани и странците ќе можат непречено да се движат без обврска за ПЦР-тест и...