Ознака: градски паркинг
Скопје 31.05.22 | 13:54

ЈП Градски паркинг од утре со летно работно време

Град Скопје ги информира граѓаните дека од утре, 01.06.2022 година, ЈП Градски паркинг започнува со летно работно време на јавните површини наменети за паркирање во зоните...

Скопје 13.05.22 | 14:37

„Градски паркинг” со санкции за 147 непрописно паркирани возила на јавни површини

Непрописно паркираните возила се отстранети по налог на сообраќајната полиција по основ на сторени прекршоци за паркирање на коловоз, велосипедска патека, пешачки...

Скопје 28.04.22 | 23:58

„Гага“ паркирање на Градски паркинг во недела и понеделник

Ги известуваме корисниците на нашите услуги дека во пресрет на Денот на трудот 1 Мај и верскиот празник Рамазан Бајрам на 2 мај, на зонските паркиралишта со кои стопанисува...

Скопје 09.03.22 | 12:29

Стоилковски: Павле Трајанов и Демократскиот сојуз се верни приврзоци на СДСМ за плата во јавни претпријатија

Приврзокот на власта Павле Трајанов очигледно својата верност на СДСМ ја наплатувал со самоволие во ЈП Градски Паркинг, каде се вработувани партиски функционери на...

Скопје 07.03.22 | 15:45

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е нервозен поради тоа што драматично губи на анкетата на американскиот институт ИРИ, а губат зашто институциите ги претворија во партиски дувла

Ја разбираме нервозата на СДСМ која е поттикната поради драматичниот пад на рејтингот што се потврдува од во анкетата на американскиот институт ИРИ, а тоа е порака дека...

Скопје 28.02.22 | 13:49

Од утре поевтин паркинг

Од утре поевтин паркинг во зонското паркирање во Скопје. Цената за паркирање во зона А0 се намалува од 100 на 75 денари, во зона А од 50 се намалува на 40 денари, во зона Б од...

Скопје 24.02.22 | 19:32

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ денес гласаше против поевтин паркинг за скопјани

СДСМ го крадеше Градски паркинг, сега Данела Арсовска и мнозинството на коалицијата за Обнова на Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ ја намали цената на паркинг услугите,...

Скопје 24.02.22 | 16:40

Од први март поевтино зонското паркирање во Скопје

Советниците на денешната 5-та седница ја разгледаа информацијата за состојбите во ЈП Градски паркинг Скопје, и дадоа согласност на Одлуката за измени и дополнување...

Скопје 29.01.22 | 13:10

Христовски: Градски паркинг донесе одлука за намалување на цената на паркирање во Скопје

На иницијатива на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, а согласно Статутот на јавното претпријатие, на седница на Управниот одбор на ЈП Градски паркинг...

Скопје 29.01.22 | 09:59

Градски паркинг ќе ги намали цените за паркирање во Скопје

Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“ – Скопје вчера донел одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје од 1 март годинава. Со оваа одлука,...

Скопје 28.01.22 | 21:11

ЈП Градски паркинг донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје

Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“ – Скопје денес донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје од 01.03.2022. Со ова се исполнува...

Скопје 22.01.22 | 18:13

400 возила пријавени на три имиња: Цела една катна гаража била „резервирана“ за посебни луѓе, во сите зони во Скопје

Ова овде и ова зад мене се дел од списоците доставени од укажувач, на коишто јасно се гледа дека стотици автомобили на функционери од власта и членови на Демократскиот...

Скопје 21.01.22 | 15:32

Кој освен Мартин Попов, Душко Весковски, Миле Зечевиќ, Златко Марин, но и Артан Груби уште не плаќал за паркинг? 

ЈП Градски паркинг со години било претворено во партиски штаб на Демократски сојуз, од каде обезбедувале привилегии во вид на службени возила, телефони и простории...

Скопје 21.01.22 | 14:45

Демократскиот сојуз: Јакимовски е еден од најчесните и најдобрите менаџери, кој успешно го водеше „Градски паркинг“ 12 години

На денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, изнесени се дрски лаги и конструкции во врска со работењето на претпријатието „Градски паркинг“ под раководство на Борче...

Скопје 21.01.22 | 13:22

ВМРО ДПМНЕ му дава рок од 24 часа на Демократски сојуз да одговори за бесплатниот паркинг на функционери или ќе објави кој го користел

Денеска објавуваме скандал којшто покажува зошто власта е одлепена од реалноста, но и зошто Демократскиот Сојуз е верен партнер на власта на СДСМ – ДУИ. Демократскиот...

Скопје 14.01.22 | 14:42

Паниката од новиот директор на паркинзи е паника за одговорноста која следи за криминалното работење на СДСМ

Бојан Христовски е кадарот кој ќе внесе ред и закон во децениското безредие и беззаконие во ЈП „Градски паркинг“, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека токму поради тоа...

Скопје 13.01.22 | 11:13

Нов в.д. директор на ЈП „Градски паркинг“ е Бојан Христовски, разрешен е Филип Пасху

Филип Пасху е разрешен од функцијата в. д. директор на ЈП „Градски паркинг“ и од денеска, в. д. директор на претпријатието е Бојан Христовски, кој досега бил вработен...

Скопје 31.12.21 | 19:27

Филип Пасху нов в.д. директор на Градски паркинг

Филип Пасху нов в.д. директор на ЈП Градски Паркинг Скопje. Тој е магистер по економија, со долгогодишно работно искуство во управување со бројни проекти на УСАИД, ДФИД,...

Скопје 31.05.21 | 15:16

„Градски паркинг“ – Скопје од утре со летно работно време

Од утре започнува летното сметање на работното време на јавните површини наменети за паркирање со кои стопанисува јавното претпријатие „Градски паркинг“ – Скопје. Работното...

Скопје 09.02.21 | 13:11

Куновска: Се молат Град Скопје и ЈП Градски паркинг да го запрат секојдневното тормозење на жителите на „Максим Горки“

Две институции плаќаме за да ги сервисираат нашите потреби и да ги уредуваат состојбите, а ниту една не се грижи за нашите права. Се молат Град Скопје и ЈП Градски паркинг...