Ознака: грабеж НЛБ
Црна хроника 17.01.20 | 12:45

Уште еден грабеж во Тутунска

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија...

Македонија 04.12.19 | 12:42

Ваков криминал е поисплатлив, трезористот од НЛБ доби 9 години затвор за слична сума

Трезористот од НЛБ доби 9 години затвор за слична сума. Испаѓа ваков криминал е поисплатлив, коментира на фејсбук Ивор Мицковски, откако денеска на пладне судот ја изрече...

Црна хроника 08.07.19 | 13:57

НЛБ со соопштение за вооружениот грабеж на експозитурата во Сарај

НЛБ Банка со соопштение се јави по повод грабежот на нивна експозитура која се случи утрово во Сарај. Утрово во експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во општина Сарај...

Црна хроника 08.07.19 | 12:30

Први детали за грабежот во НЛБ банка

Четири лица извршиле разбојништво и со закана од огнено оружје утрово одзеле пари, информираат од СВР Скопје за „Република“ во врска со грабежот во експозитурата на...

Македонија 17.04.19 | 12:16

Со парите од ограбената банка ќе се купуваат гласови?

Нервозата кај Заев и Пендаровски од неминовниот изборен пораз е се по очигледна. Активисти на власта се закануваат дека со пиштоли ќе влезат во ДИК, јавно пред камери,...

Црна хроника 15.04.19 | 12:43

Средствата на нашите клиенти се сигурни, дополнитлно ќе објавиме колкава е штетата

Клиентите кои се затекнаа во нашата експозитура и вработените на банката се безбедни и во добра состојба, велат од НЛБ „Тутунска банка“ по утрешниот вооружен грабеж...

Црна хроника 15.04.19 | 12:04

Повреден вработен во НЛБ „Тутунска банка“, во грабежот учествувале неколку лица со оружје

Дваесет и шестгодишниот Е.Е., вработен како обезбедување во експозитурата на НЛБ „Тутунска банка“ е повреден во вооружениот грабеж кој утрово се случил во Чаир, потврдуваат...

Црна хроника 15.04.19 | 11:55

Вооружен грабеж во НЛБ „Тутунска банка“ во Чаир

Голем број на полициски службеници во моментот се во Чаир, каде се случил вооружен грабеж на експозитурата на НЛБ Тутунска банка, која се наоѓа спроти општината Чаир. ...