Ознака: ГП „Табановце“
Сервиси 07.01.23 | 10:13

На Табановце за излез од државата се чека околу 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен. Како што информира...

Црна хроника 26.12.22 | 08:32

Денари, евра, франци, долари: Митото на ГП „Табановце“ пронајдено во картонска кутија

Во картонска кутија на ГП ,,Табановце” од страна на полицијата пронајдени се банкноти од апоени во денари, евра, швајцарски франци, американски долари и турски лири,...

Црна хроника 25.12.22 | 20:35

Полицијата апси полицајци и цариници на Табановце

Во моментов се проведува полициска акција на ГП „Табановце“. Неофицијално, опфатени се полициски и царински службеници од преминот. МВР во координација со ОЈО за гонење...

Сервиси 09.09.22 | 21:14

На „Табановце“ за излез од државава се чека околу еден час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....

Сервиси 29.08.22 | 08:35

На ГП „Табановце“ за излез се чека половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е умерен. На ГП  Табановце, за излез од државата чекањето е околу 30 минути. На останатите...

Сервиси 27.08.22 | 19:38

На Табановце за влез и излез од државата се чека околу еден час

Поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање на граничниот премин Табановце, за влез и излез од државата, попладнево, е околу еден час. На останатите гранични...

Сервиси 22.08.22 | 08:44

Интензитетот намален: На „Табановце“ се чека еден час, на „Богородица“ 40 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини утрово е зголемен. На ГП „Табановце“ се чека околу 60 минути за излез и влез во државата, а на...

Сервиси 18.08.22 | 08:22

Oдморите привршуваат: Само половина час се чека на Табановце

На ГП Табановце утрово се чека околу 30 минути за влез и излез од државата. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез...

Сервиси 16.08.22 | 08:33

На „Богородица“ и на „Табановце“ се чека до 40 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен. На ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 30-40 минути....

Сервиси 15.08.22 | 08:28

На „Табановце“ се чека околу еден час, на „Богородица“ околу 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини утрово е зголемен. На ГП „Богородица“ времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути,...

Сервиси 12.08.22 | 08:06

Утрово разлабавено, на „Табановце“ и на „Богородица“ се чека од 15 до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини утрово е зголемен. На ГП „Табановце“ времето на чекање за влез и излез од државата е околу 30...

Сервиси 11.08.22 | 19:18

На ГП „Табановце“ се чека околу два часа, на ГП „Богородица“ од 15 до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини вечерва е зголемен. На ГП „Табановце“ времето на чекање за влез и излез од државата е околу...

Сервиси 08.08.22 | 08:11

На Табановце се чека еден час за влез во Македонија

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП „Табановце“ времето на чекање за влез во државата е околу еден час, а на ГП...

Сервиси 31.07.22 | 15:04

Колона од 11 километри за влез во Грција, на Табановце се чека околу еден час

Километарски колони од возила од утринава се пред граничниот премин Богородица, за влез во Грција. На социјалните мрежи се споделуваат видеа и коментари дека колоната...

Сервиси 30.07.22 | 12:57

На граничниот премин Табановце за влез се чека еден час, а на Богородица за излез 40 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На Граничниот...

Македонија 29.07.22 | 21:52

Од денеска две нови ленти на Табановце за влез во земјава, а лентата Отворен Балкан за камиони е во целосна функција

Денеска претставници на Владата на Македонија и Стопанската комора на Македонија предводени од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и претседателот...

Сервиси 29.07.22 | 08:28

На Табановце за влез се чека до еден час, на Богородица половина час за влез и за излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот...

Сервиси 27.07.22 | 20:01

На ГП „Табановце“ се чека од 40 до 60 минути за влез во земјава

Од 40 до 60 минути се чека попладнево за влез во земјава на граничниот премин Табановце, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. На останатите гранични премини, од македонска...

Сервиси 26.07.22 | 08:20

На „Богородица“ нема гужва, на Табановце се чека два часа

Поради зголемена фреквенција на возила, на граничниот премин „Табановце“ за влез во државата се чека околу два часа, додека на граничниот премин „Богородица“ за излез...

Сервиси 24.07.22 | 16:38

На „Табановце“ за влез се чека еден час, а на „Богородица“ за излез 40 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На Граничниот премин „Табановце“ за влез...