Ознака: ГП „Табановце“
Македонија 27.03.21 | 13:46

Нелоски: Ја исклучиле камерата што врши директен пренос од Табановце

Претседателот на Градскиот комитет Владимир Нелоски на денешниот протест „Здравје, а не провизии“ пред Министерството за здравство нагласи дека министерот за здравство...

Македонија 27.03.21 | 13:17

На ГП Табановце до 10 часот излегле 2139 лица

На Граничниот премин Табановце во периодот од полноќ до 10:00 часот денеска влез/излез оствариле вкупно 3.234 лица, од кои на влез 1.095 лица, а на излез 2.139 лица, соопштија денеска...

Македонија 27.03.21 | 12:25

Мицкоски со порака до власта: Погледнете го својот народ, погледнете ги колоните возила, тоа е вашиот срам

Овие колони возила сза соседна Србија најдобро ја покажуваат бедата и неспособноста на владата и Зоран Заев, вели лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски....

Црна хроника 25.06.20 | 12:02

Кривична за полицаец од „Табановце“ кој пуштил малолетник без документи и ПСР тест

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР до ОЈО за ГОКК-Одделение за истражување и гонење кривични дела сторени од...

Македонија 18.03.20 | 23:34

Чулев: Полициските службеници даваат надчовечки напори за намалување на последиците од епидемијата

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на граничниот премин Табановце каде се сретна со ангажираните полициски службеници за преземање...

Македонија 17.03.20 | 19:05

Од Македонија ниту може да се влезе ниту да се излезе: Затворени сите гранични премини

Сите наши гранични премини се затворени за излез од државата за македонски државјани, како и за влез во државата за странски државјани, патници и возила, освен за транзит...

Црна хроника 21.02.20 | 10:30

Русин со украдено возило и гасни пиштоли уапсен на Табановце

Вчера во 09.50 часот на Граничниот премин „Табановце“, при извршена контрола на А.Б.(32) од Русија, со место на живеење во Германија, кој управувал патничко возило „опел“,...

Македонија 26.08.19 | 09:05

Српската премиерка во официјална посета на Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска ќе биде домаќин на делегација од Република Србија предводена од премиерката Ана Брнабиќ. Како што информираат од Владата, посетата ќе започне...

Економија 26.08.19 | 08:25

Почнува заедничкото гранично управување со Србија

Помалку контроли и царинење и забрзување на протокот на патници , стока и превозни средства ќе овозможи заедничкото гранично управување што стартува денеска на преминот...

Црна хроника 25.08.19 | 18:40

Унгарец починал во автобус на ГП Табановце

Вчеравечер на граничниот премин Табановце на излез од земјава починал Унгарец, кој патувал со автобус. во 22.50 часот во СВР Куманово од Итна медицинска помош било пријавено...

Црна хроника 25.08.19 | 17:34

Унгарец вчера починал во автобус на граничниот премин Табановце

Седумдесет и едногодишен Унгарец вчера починал во автобус, на граничниот премин Табановце, на излез од државата. Вчера во 22:50 часот во СВР Куманово, од Итна медицинска...

Сервиси 21.08.19 | 09:45

На „Богородица“ и „Табановце“ се чека до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини Богородица и Табановце се чека до 30 минути. На другите гранични...

Сервиси 17.08.19 | 08:44

На Богородица и Табановце се чека од 30 до 45 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција на возила има на граничните премини Богородица и Табановце...

Сервиси 16.08.19 | 10:10

Гужви на границите, на Богородица и Табановце се чека по 45 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Бележиме зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица и ГП Табановце каде времето...

Сервиси 15.08.19 | 18:31

На Богородица и Табановце се чека по 45 минути

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничните премини Богородица и Табановце се чека по 30 до 45 минути, информира АМСМ. На останатите гранични премини, од македонска...

Црна хроника 05.08.19 | 17:11

Тепачка поради судир на Табановце, приведени три лица

Полициски службеници на Граничниот премин Табановце, на влез во Република Македонија, вчера наутро ги привеле Н.Ж (39), државјанин на Р.Србија и С.Е.(42) и С.Х.(40), двајцата...

Македонија 24.05.19 | 13:16

На Богородица и Табановце за излез се чека од 15 до 30 минути

На граничните премини Богородица кон Грција и на Табановце кон Србија за излез од државата се чека од 15 до 30 минути, соопштуваат од АМСМ. Сообраќајот на државните патишта...

Црна хроника 08.04.19 | 10:16

Скопјанец уапсен на „Табановце“

Вчера во 14.10 часот на Граничниот премин „Табановце“, при пасошка контрола било констатирано дека лицето Б.К.(37) од Скопје бил предмет на потрага за издржување казна...

Црна хроника 04.04.19 | 10:27

Aпсење вчера на Табановце, Албанец кинел и лепел страници на својот пасош

Синоќа околу 22 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола, било констатирано дека во патната исправа на лицето Б.Ф. (47) од Република Албанија биле отстранети...

Црна хроника 30.03.19 | 12:07

Албанец баран од Интерпол уапесен вчера на Табановце

Синоќа околу 21 часот на Граничниот премин „Табановце“, при пасошка контрола и проверка било констатирано дека за лицето К.Т. (33) од Република Албанија има распишана...