Ознака: ГП „Ќафасан“
Црна хроника 18.12.19 | 11:21

Уапсен маж баран од Интерпол

Ноќва околу 23.50 часот на Граничниот премин „Ќафасан“ од слобода бил лишен Р.К.(32) од Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа на стоп-листа...

Црна хроника 02.11.19 | 10:31

Уапсен Албанец на „ГП Ќафасан“ по потерница распишана од Интерпол

Вчера во 17:20 часот на Граничниот премин Ќафасан на влез во Р.С.Македонија, бил лишен од слобода M.A.(59) од Р.Албанија затоа што се барал по распишана меѓународна потерница...

Црна хроника 27.07.19 | 15:01

Скандал на Ќафасан: Полицајци земаат рушвет од патници

Гранична полиција на преминот Ќафасан зема пари на патници од Албанија. Ова се случувало подолг период и според информации на Инфомакс, најчесто мета биле патниците...

Црна хроника 15.04.19 | 10:28

Маж баран од Интерпол уапсен на „Кафасан“

Вчера година во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање...

Сервиси 03.01.19 | 09:18

Укината забраната за камиони на патот Струга – ГП Ќафасан

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга  –  граничниот премин Ќафасан е укината од 7:45 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Се...

Црна хроника 21.12.18 | 10:30

Апсење вчера на Ќафасан: Фатени двајца Албанци барани со меѓународна потерница

Вчера попланде околу 18 часот на Граничен премин “Ќафасан”, лишени од слобода и задржани се С.Л. (34) и Ф.Б. (39), двајцата од Р. Албанија поради распишана меѓународна...