Ознака: ГП „Богородица“
Црна хроника 10.05.19 | 11:06

Албанка уапсена кај ГП Богородица, нелегално ја минала границата

Синоќа околу 21 часот од страна на патролен тим од Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор – Богородица, поради нелегално поминување на државната...

Сервиси 26.04.19 | 09:40

На „Богородица“ се чека до половина час

Сообраќајната раздвиженост на граничниот премин „Богородица“ од утрово е зголемена како резултат на продолжениот викенд поради прославата на велигденските празници....

Црна хроника 29.03.19 | 10:31

Македонската гранична полиција на Богородица, „ужива“ во пролетното сонце

Додека повеќе од 300 автомобили чекаат на Граничниот премин Богородица, нашата полиција, со мирни, бавни чекори си носи кафе, и на дрзок начин ги „смирува“ нервозните...

Црна хроника 05.03.19 | 10:25

Тетовец баран за издржување затворска казна уапсен вчера на Богородица

Вчера попладне на Граничниот премин „Богородица“, при проверка на Е.Х. (30) од село Ларце, тетовско, било констатирано дека тој се наоѓа на листата со мерка „А” (апси)...

Македонија 13.02.19 | 09:07

На граничниот премин „Богородица” ќе биде поставена табла со Северна Македонија

На граничниот премин „Богородица” кај Гевгелија денеска ќе биде поставена табла со новото уставно име на државата, информираат од Царинската управа. Новото име, Република...

Македонија 10.02.19 | 18:12

Република Северна Македонија пристигна на ГП „Богородица“

Како што беше најавено, промената на името прво ќе почне на граничните премини. Таблата на која е испишано Северна Македонија веќе е на граничниот премин Богородица,...

Црна хроника 18.12.18 | 13:34

Запленети 515 кг марихуана на Богородица, пресечен меѓународен наркоканал

На граничниот премин Богородица, на излез од Република Македонија вчера се запленети околу 515 килограми марихуана во специјално направен бункер на кровот на приколката...