Ознака: ГП „Богородица“
Балкан 03.06.20 | 15:48

И тие од Арачиново, Чаир, Липково, Бутел и Тетово од 15 јуни ќе можат во Грција

Во Грција и не постои никаква нова или дополнителна забрана за влез на македонски државјани освен постоечките одлуки, јави дописничката на МИА од Атина Согласно издадената...

Балкан 21.04.20 | 15:47

Кој не е тестиран нема да влезе: Во Грција летово на одмор ќе одиме со „здравствен пасош“

Здравствен пасош“ е една од методологиите за безбеден влез во земјата, што би можела да се воведе за време на туристичката сезона за патување во Грција, односно туристите...

Црна хроника 06.01.20 | 15:07

На „Богородица“ фатен Германец во возило со три лица од Гана

Во Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ синоќа во 22.40 часот од слобода бил лишен К.E.(33) од СР Германија поради тоа што во патничко возило...

Сервиси 07.09.19 | 09:16

На Богородица – митинг

На граничкниот премин „Богородица“ за излез од земјава нема каде игла да се фрли. Продолжениот викенд направи метеж на преминот кој води до најблиското море. Според...

Сервиси 28.08.19 | 12:23

На граничните премини Богородица и Евзони се чека по десетина минути

Интензитетот на сообраќајот за излез од државава е секојдневен со максимално задржување од десетина минути за завршување на граничните формалности за проверка на...

Сервиси 21.08.19 | 09:45

На „Богородица“ и „Табановце“ се чека до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини Богородица и Табановце се чека до 30 минути. На другите гранични...

Сервиси 20.08.19 | 10:47

На дел од граничните премини задржувања до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти АМСМ во утринскиот извештај. На граничните премини Богородица и Табановце...

Сервиси 18.08.19 | 08:45

Само за излез на Богородица се чека околу 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничниот премини Табановце за...

Сервиси 17.08.19 | 08:44

На Богородица и Табановце се чека од 30 до 45 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција на возила има на граничните премини Богородица и Табановце...

Сервиси 16.08.19 | 10:10

Гужви на границите, на Богородица и Табановце се чека по 45 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Бележиме зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица и ГП Табановце каде времето...

Сервиси 16.08.19 | 08:48

Гужви на граничните премини, се чека до 45 минути

Зголемена фреквенција на возила изутринава има на граничните премини Богородица и Табановце каде што за излез од земјава се чека до 45 минути. На останатите гранични...

Сервиси 15.08.19 | 18:31

На Богородица и Табановце се чека по 45 минути

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничните премини Богородица и Табановце се чека по 30 до 45 минути, информира АМСМ. На останатите гранични премини, од македонска...

Сервиси 15.08.19 | 09:04

На ГП Богородица се чека до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен. Се бележи зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето...

Сервиси 04.08.19 | 08:34

На граничните премини Богородица и Дојран се чека до 45 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини Богородица и Дојран има зголемена фреквенција на возила,...

Сервиси 02.08.19 | 09:40

На „Богородица“ за излез од Македонија се чека по 45 минути

Продолжениот празничен викенд направи хаос на граничните премини во државата. Интензитетот на сообраќајот низ земјава е зголемен, а на граничните премини од македонска...

Сервиси 01.08.19 | 20:15

Дехидрирани деца и возрасни, расипани автомобили, за излез од Грција се чека четири часа

На ова тропско време, кога температурите во воздухот го надминуваат 40-от степен, туристите кои се враќаат од одмор од Грција преживуваат пекол. Како што пишуваат на социјалните...

Сервиси 30.07.19 | 09:49

Продолжениот викенд не почнат, а веќе турканици на границата со Грција!

Македонците почнаа масовно да заминуваат во Грција иако продолжениот викенд се уште не е дојден, па турканиците на границата со Грција веќе започнаа. Така на граничниот...

Сервиси 27.07.19 | 09:46

На Богородица се чека до половина час

На граничниот премин „Богородица“, за излез од државата се чека од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез...

Сервиси 13.07.19 | 13:03

Македонците се спакуваа и заминаа, колони возила на Богородица и Дојран

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини Богородица и Дојран за излез од нашата држава се чека околу...

Сервиси 30.06.19 | 08:44

На ГП „Богородица“ се чека половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез...