Ознака: ГП „Блаце“
Сервиси 16.06.22 | 23:39

Од утре посебен режим на патот кон Блаце

На патот ГП „Блаце“ – Скопје, на потегот каде се во тек градежни работи, од утре се воведува дополнителен времен двонасочен режим на сообраќај со поставена соодветна...

Сервиси 18.05.22 | 08:51

Oдроните уште го попречуваат патот Скопје-Блаце

На патниот правец Скопје – ГП Блаце, поради одрони на патот, сообраќајот се одвива со наизменично пропуштање на возилата. Како што информира АМСМ, сообраќајот на државните...

Црна хроника 16.04.22 | 21:32

Триесетина полицајци од „Блаце“ под истрага дека намерно ги искршиле боди-камерите

Триесетина полицајци од граничниот премин „Блаце“ се под истражни мерки на внатрешна контрола поради сомнение дека намерно ги оштетиле камерите прикачени на своите...

Црна хроника 22.06.21 | 12:05

Нападнат цариник

Вчеравечер во 22.15 часот на Граничниот премин „Блаце“, при влез во државата, бил приведен Ј.А.(35), поради тоа што физички нападнал царински службеник, кој извршувал службени...

Македонија 11.04.21 | 23:27

Странци кои транзитираат низ Македонија не можат да излезат од земјава поради полициски час, ќе чекаат до изутрина

Српски граѓани и други странски државјани кои транзитираат низ Македонија, се жалат дека вечерва заглавиле на македонско-српската граница за излез од државата затоа...

Македонија 14.11.19 | 21:58

Кадрите на ДУИ се заменуваат со кадри на СДСМ

На ГП „Блаце“ се прават рокади на вработените по партиска основа, вели за „ТВ21“ вработен на граничен премин, кој исто така се жали за слабата застапеност на Албанците...

Црна хроника 17.10.19 | 11:25

Албанец баран од Интерпол уапсен вчера на Долно Блаце

Вчераутро на Граничниот премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода M.E. (24) од Р. Албанија, бидејќи при извршена контрола било констатирано дека...

Црна хроника 27.08.19 | 11:28

Косовец баран од Интерпол уапсен вчера на Долно Блаце

Вчераутро на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен Х.А. (44) од Косово затоа што при извршена контрола и проверка било констатирано дека се наоѓа на стоп...

Црна хроника 26.08.19 | 10:11

Апсење вчера на Долно Блаце, „падна“ Албанец баран од Интерпол

Вчера околу 15 часот на Граничниот премин Долно Блаце од слобода бил лишен К.Ф. (42) од Република Албанија затоа што при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа...

Црна хроника 25.07.19 | 10:32

Британец баран од Интерпол уапсен вчера на Долно Блаце

Вчера околу 11 часот на граничен премин „Долно Блаце“, при влез земјава, од слобода бил лишен Т.M. (51) со место на живеење во Велика Британија поради тоа што при проверки...

Црна хроника 17.06.19 | 11:35

Косовец по кој била распишана потрага уапсен вчера на Блаце

Вчера околу 12.30 часот на Граничниот премин Долно Блаце од слобода бил лишен Д.К. (24) од Косово бидејќи се наоѓал на листата со мерка „Апси“, врз основа на телеграма од...

Црна хроника 03.05.19 | 22:50

Скопјанец уапсен на Долно Блаце

Вчера на Граничниот премин „Долно Блаце” бил приведен С.М. (27) од скопското село Орланци, затоа што при проверка било утврдено дека се наоѓа на Стоп листата со мерка...

Црна хроника 03.05.19 | 09:52

Скопјанец уапсен вчера на Долно Блаце

Вчера на Граничниот премин „Долно Блаце“ бил приведен С.М. (27) од скопското село Орланци, затоа што при проверка било утврдено дека се наоѓа на Стоп листата со мерка...

Црна хроника 05.03.19 | 10:51

Апсење вчера на Долно Блаце, приведен Косовец баран од Интерпол

Вчера околу 15 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ бил приведен А.Г. (28) од Kосово, кој бил баран од Интерпол. Лицето било предадено на полициски службеници од СМПС...

Црна хроника 14.02.19 | 12:02

Двајца Албанци приведени на ГП „Блаце“

Вчера рано утрото двајца Албанци кои престојувале илегално во Република Македонија биле приведени на ГП „Долно Блаце“. В.Х. (25) и Е.А. (32), двајцата од Република Албанија,...

Црна хроника 05.02.19 | 10:06

Косовец баран од Интерпол уапсен вчера на Блаце

Вчера околу 16 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, од слобода бил лишен М.Р. (63) од Косово затоа што при проверка било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка...

Црна хроника 22.01.19 | 16:51

Драма на Блаце: Во багажникот криел девојка која сакал нелегално да ја внесе во Македонија

Припадници на царинските мобилни тимови спречија обид за нелегален влез во државата на лице без документи за идентификација. На граничниот премин Блаце, за влез во...

Црна хроника 18.12.18 | 10:11

Во Македонија се обидел да влезе криминалец баран од Интерпол

Вчера на Граничниот премин-Долно Блаце при влез во Македонија бил лишен од слобода Б.У.(32) од Косово, кој се барал со потерница од Интерпол. Лицето е предадено на полициски...

Економија 07.12.18 | 09:25

Патот Приштина – Скопје денеска и утре затворен за сообраќај

Магистралниот пат од Качаник до Генерал Јанковиќ, односно до граничниот премин Блаце меѓу Косово и Македонија денеска и утре ќе биде затворен за сообраќај поради градежни...