Ознака: Гордана Шаулиќ
Естрада 21.02.20 | 12:37

Годинава би славеле 45 години брак: Вдовицата на Шабан кажа кој подарок и треба

Прв пат после прераното заминување на Шабан, Гордана Шаулиќ прв пат јавно проговори за празнината и болката кои останеле после се. Оваа година би славеле 45 години брак....

Калеидоскоп 12.02.20 | 09:45

Гордана Шаулиќ: „Не знам да живеам без мојот Шабан“

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ животот го загуби пред една година во Германија. Неговото семејство и неговите пријатели се уште не може да прифатат дека го...

Естрада 06.09.19 | 11:36

Потресна порака од Гордана за роденденот на Шабан: Недостига гласот кој лечеше сè

Вдовицата на кралот на народната музика со емотивна порака го одбележа денот кога е роден Шабан Шаулиќ. Недостига гласот кој лечеше сè, порача меѓу останатото Гордана...

Естрада 22.03.19 | 09:36

Како да чека секој момент да се појави: Жената на Шабан Шаулиќ не излегува од дома

Гордана Шаулиќ е неутешна после смртта на сопругот, кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ. Вдовицата на Шабан одбива да ја напушти семејната куќа на Дедиње, иако децата...

Естрада 28.02.19 | 12:28

Да не беше Гоца, Шабан ќе беше просјак

Пејачот Хасан Дудиќ, кој му е прв братучед на Шабан Шаулиќ вели дека Шабан ќе немал скршена пара да не била неговата сопруга Гордана, која го стегала ременот. Фолк пејачот...

Естрада 23.02.19 | 15:54

Најблиските дополнително потресени од она што ги затекнало на гробот на првото утро

Семејството Шаулиќ, блиски роднини и пријатели утрово го посетија вечното почивалиште на кралот на народната музика. Гробното место на некрунисаниот крал е селото...

Естрада 21.02.19 | 08:49

На сета мака и долгови – Гоца Шаулиќ ќе треба да врати 235.000 евра

Сопругата на Шабан Шаулиќ Гордана и неговите деца Михајло, Санела и Илда минуваат низ пекол поради прраната загуба на Шабан, но она што на сеа мака ѝ доаѓа како капак...

Естрада 20.02.19 | 09:01

Деца, ставете му на татко ви качкет на глава и пари во рака, така ќе биде среќен

Гоца Шаулиќ, сопругата на краалот на фолкот, со која помина 43 години во брак, во домот во Белград секојдневно прима сочувство, но е и во постојан контакт со ќерките и синот. Иако...

Естрада 18.02.19 | 12:26

Гоца не стигна да се прости од мажот: Цело време му ѕвонела, а тогаш следувал повик после кој застанало се!

Сопругата на Шабан Шаулиќ, Гордана не успеала да се слушне со сопругот пред неговата смрт. Таа вчера утрото се обидувала да го добие Шабан на мобилниот телефон, со оглед...