Ознака: гордана димитриевска кочоска
Економија 05.10.20 | 08:23

Димитриевска Кочоска: Четвртиот сет на мерки е краткорочен, проблемите повторно ќе стигнат по Нова година

Гордана Димитриевска Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во гостување во емисијата Бизнис поенти на ТВ Алфа, вели дека преку четвртиот сет на владините...

Економија 04.10.20 | 22:27

И проекцијата на ЕБРД покажа дека мерките на СДСМ се задоцнети

Гордана Димитриевска Кочоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Бизнис поенти“ зборуваше за четвртиот сет на мерки и потенцираше дека тој...

Економија 30.09.20 | 11:01

Димитриеска Кочоска: Мерките не дадоа ефект, 40.000 луѓе се оставени без работа

Пензионерите неколку пати се на удар од страна на владата и ова сега што владата го прави е компензација за нешто што им одзема. Притоа ги подвои пензионерите бидејќи...

Економија 28.09.20 | 19:23

Димитриевска Кочоска: Пад на БДП од 5.5% јасно кажува дека мерките не даваат резултат

Гордана Димитриевска Кочоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24, зборуваше за сетот на мерки каде посочи дека тие се мерки кои се само за следните...

Економија 28.09.20 | 13:01

Димитриеска Кочоска: Третиот пакет на мерки се реализираше само 13%, затоа им е потребен четврти пакет

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13% реализација и тоа за предизборен...