Ознака: Гордана Димитиеска Кочоска
Македонија 25.10.20 | 13:23

Димитриеска Кочоска: Филипче каде исчезна една третина од македонскиот буџет?

Гордана Димитриеска Кочоска, поранешната заменичка-минситерка во техничката влада го прашува актуелниот министер за здравство Венко Филипче каде исчезнаа една третина...

Македонија 22.10.20 | 10:38

Мојот потпис по закон не е задолжителен, одговорете зошто вашата министерка го одби и не го потпиша кредитот

Гордана Димитриеска Кочоска, заменик-министер за финансии од редовите на ВМРО ДПМНЕ во техничката Влада во статус на фејсбук му одговори на министерот за здравство...

Економија 27.09.20 | 20:35

Мерките се популистички, креирани се за локалните избори и ќе нè однесат во една уште подлабока криза

Во вечерашните вести на ТВ Сител гостуваше членот на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Гордана Димитриеска – Кочоска. Таа истакна дека и овој и претходните пакет мерки...

Економија 14.08.20 | 13:51

Димитриеска Кочоска: Еуростсандард банка потсетува на случките со штедилницата ТАТ

Пропаѓањето на Еуростандард банката е настан кој што потсетува на оние од 90-тите години. Најцрните години за македонската економија. Слушнавме и за немил настан во Кавадарци...

Економија 13.08.20 | 13:18

Дваесетина милиони евра ќе останат необесштетени од Еуростандард банка

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската влада, рече на денешната пре-конференција Гордана Димитриеска Кочоска, претседател...

Економија 12.08.20 | 17:21

(ВО ЖИВО): Вонредна прес-конференција на Гордана Димитриеска Кочоска за пропаѓањето на Еуростандард банка

Денесka (12.08.2020) во 17.40 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи вонредна  прес-конференција за медиуми, по повод пропаѓањето на Еуростандард...

Економија 27.06.20 | 19:08

Димитриеска-Кочоска: Го поддржуваме бизнисот бидејќи тој е двигател на економијата

СДСМ со измените на Законот за персонален данок на доход во 2019 година воведе прогресивни стапки (10% и 18%) за приходите кај редовно вработени, повремени и самовработени...